Vytauto Voverio knygos pristatymas

Trakų viešojoje bibliotekoje pristatyta dimisijos kapitono, karo žurnalisto Vytauto Voverio knyga „Šventasis karas“. Pastaroji yra jau 5-oji autoriaus knyga. Susitikime su skaitytojais dalyvavo rašytojas, kraštotyrininkas Vytautas Indrašius bei Vytautas Zabielskas – Lietuvos kariuomenės karių, nukentėjusių nuo sovietinio ir nacistinio genocido, artimųjų sąjungos vadovas. Knygos autorius dėl ligos negalėjo atvykti.

Susitikimo metu V. Zabielskas papasakojo apie Lietuvos kariuomenės karių, nukentėjusių nuo sovietinio ir nacistinio genocido, artimųjų sąjungos veiklą bei pristatė ir padovanojo Trakų rajono bibliotekoms 10 tomų knygų „Lietuvos kariuomenės karininkai 1918–1953“. Pasakojimo metu buvo demonstruojamos skaidrės. Pristatydamas knygą „Šventasis karas“, V. Zabielskas priminė, kad apie 16-ąją diviziją prirašyta daug straipsnių, apybraižų, tačiau tai buvo daugiau literatūrinių bendraautorių kūriniai, persunkti banalia propaganda ir herojine nuotaika, o ši knyga atskleidžia tikrus faktus. Talentingai parašyta knyga apie tragiškus 16-osios divizijos karių likimus, varomus į mirtį mažamokslių sovietinių karininkų, už mažiausius išsireiškimus žydo Jacovskio siunčiamus į karinius tribunolus. Atsakydami į susirinkusiųjų klausimus apie knygos pavadinimą, svečiai paaiškino, kad knygos pavadinimas, paimtas iš sovietinio karininio maršo posmelio, toli gražu neatspindi tiesos apie karius, kovojusius SSSR pusėje.

Rašytojas Vytautas Indrašius papasakojo apie knygos autorių V. Voverį, knygos išleidimo aplinkybes. Šios knygos nedrįso spausdinti keletas žinomų leidyklų, nedrįso spausdinti KA ministerijos „narsuoliai“. Renginio pabaigoje rašytojas įteikė bibliotekai savo knygą „Gutaučių piliakalnio papėdėje“.

Trakų viešosios bibliotekos fondus papildė naujos knygos, atskleidžiančios dar vieną Lietuvos istorijos tarpsnį.

Irena Jocienė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė