Duomenų bazės

Kviečiame naudotis prenumeruojamomis ir laisvos prieigos duomenų bazėmis. Kai kuriomis prenumeruojamomis duomenų bazėmis galite naudotis tik iš bibliotekos kompiuterių. Jeigu esate mūsų bibliotekos vartotojas, dėl individualaus prisijungimo duomenų prašome kreiptis į aptarnaujančius darbuotojus. 

2022 metais prenumeruojame šias duomenų bazes:

Duomenų bazės Aprašymas Prieiga

BNS

Didžiausia Baltijos šalių naujienų agentūra, teikianti svarbiausias politikos, verslo, kultūros ir kitų sričių naujienas iš Lietuvos, Baltijos šalių ir pasaulio.  Prieiga tik iš bibliotekos kompiuterių. 

EBSCO Publishing

Viso teksto mokslinių straipsnių duomenų bazių paketas socialinių, humanitarinių, medicinos, technikos mokslo sričių tema anglų ir kt. kalbomis. Prieiga iš bibliotekos kompiuterių ir iš namų. Norintiems naudotis duomenų baze ne bibliotekoje, suteikiami individualūs prisijungimo slaptažodžiai. Kreiptis į bibliotekos darbuotoją. Prisijungimo adresas nuotoliniams vartotojams.

Infolex

Teisinės informacijos paieškos sistema, kurioje pateikiami Lietuvos Respublikos teisės aktai ir teismų praktika. Galite atlikti Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų norminių teisės aktų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais, Seimo kontrolierių pažymomis, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimais. Prieiga tik iš bibliotekos kompiuterių. Dėl prisijungimo vardo ir slaptažodžio kreiptis į bibliotekos darbuotoją.

Delfi+

Šioje skaitytojų narystės platformoje galite skaityti profesionalių publicistų, gabių naujokų ir solidžių užsienio leidinių turinį lietuvių kalba bei mėgautis niekur kitur nepublikuotais straipsniais.

Prieiga tik iš bibliotekos kompiuterių. Dėl prisijungimo vardo ir slaptažodžio kreiptis į bibliotekos darbuotoją.

 

TEISINĖS BAZĖS

Siūlome naudotis nemokamomis teisinėmis duomenų bazėmis:

TAR – teisės aktų registras;

LRS – Lietuvos Respublikos Seimo duomenų bazės;

EUR-Lex – Europos Sąjungos teisė; 

LAT – Lietuvos aukščiausiasis teismas;

LVAT – Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas.

 

Laukiame Jūsų Trakų viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 69, Trakai).

Daugiau informacijos tel. (8 528) 55 461

Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Interaktyvi biblioteka
Vilnijos vartai
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
Eklasika