Duomenų bazės

2021 metais prenumeruojame šias duomenų bazes:

  

EBSCO Publishing eIFL.net 10 duomenų bazių paketas

Tai – elektroninė visatekstė serijinių ir kitų leidinių straipsnių duomenų bazė.

Mūsų bibliotekoje galite naudotis: Business Source Complete, ERIC, GreenFILE, Health Source: Nursing/Academic Edition, Health Source – Consumer Edition, Library, Information Science & Technology Abstracts, MasterFILE Premier, MEDLINE ir Newspaper Source.

Šių duomenų bazių paketas apmokėtas per ES projektą „eMoDB.LT: Elektroninių mokslo duomenų bazių atvėrimas Lietuvai“.

Atidaryti čia.

NAXOS Music Library

Išsami muzikos duomenų bazė, kurioje pateikiami klasikinės, džiazo, pasaulio tautų folkloro, šiuolaikinės populiariosios, roko muzikos įrašai. Duomenų bazėje rasite kompozitorių ir atlikėjų biografijas, muzikos terminų žodyną ir kitą informaciją. Prenumeratą finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Atidaryti čia.

Infolex

Lietuviška teisinė duomenų bazė, teisės aktai ir praktika. Galite atlikti Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų norminių teisės aktų su visais pakeitimais ir kitų dokumentų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, taip pat Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais bylose prieš Lietuvą, Europos Teisingumo Teismo dokumentais, Seimo kontrolierių pažymomis, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimais.

Atidaryti čia.

 

TEISINĖS BAZĖS

Siūlome naudotis nemokamomis teisinėmis duomenų bazėmis:

TAR – teisės aktų registras;

LRS – Lietuvos Respublikos Seimo duomenų bazės;

EUR-Lex – Europos Sąjungos teisė; 

LAT – Lietuvos aukščiausiasis teismas;

LVAT – Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas.

 

Vyturys.lt – skaitmeninių knygų biblioteka

Internetinėje bibliotekoje pateikiamos vaikams ir jaunimui skirtos el. knygos. Joje yra 400 svarbiausių el. knygų mokyklai ir laisvalaikiui, suskirstytų pagal klases arba amžiaus grupes. Norint skaityti šias el. knygas, reikia užsiregistruoti ir susikurti savo paskyrą. Dėl registracijos kodo prašome kreiptis į Trakų viešosios bibliotekos suaugusių vartotojų skyriaus darbuotojus. Internetinėje bibliotekoje pateiktas el. knygas galima skaityti bibliotekoje ir namuose.

 

Naujienų agentūra BNS

Tai didžiausia Baltijos šalių naujienų agentūra, teikianti svarbiausias politikos, verslo, kultūros ir kitų sričių naujienas iš Lietuvos, Baltijos šalių ir pasaulio. Prieiga prie BNS naujienų bazės yra galima, jungiantis iš Trakų viešosios bibliotekos kompiuterių.

 

Delfi Plius

Specialus Delfi Plius pasiūlymas bibliotekoms. Skaitykite, žiūrėke, klausykite, kas Jus domina, ir gaukite koncentruotą informacijos dozę. Personalizuotas informacijos turinys taupys Jūsų laiką. Dėl registracijos kodo prašome kreiptis į Trakų viešosios bibliotekos suaugusių vartotojų skyriaus darbuotojus.

 

Verslo žinios – verslo naujienų portalas Lietuvoje

Verslo ir politikos aktualijos, įvykių analizė, ekspertų komentarai ir prognozės, tendencijos, akcijos, valiutų kursai, įmonės ir žmonės, nuotraukos, sprendimai. Dėl registracijos kodo prašome kreiptis į Trakų viešosios bibliotekos suaugusių vartotojų skyriaus darbuotojus.

 

Laukiame Jūsų Vytauto g. 69, Trakai.

Daugiau informacijos tel. (8 528) 55 461

Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Interaktyvi biblioteka
Vilnijos vartai
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
Eklasika