Niežti rankos spausti nuorodą, viliojančią laimėti milijoną? Sunku atsispirti Arabijos princo palikimui? Nepasiduoti propagandai? Įdomu, kaip saugiai nardyti informacijos vandenyne? Padėsime nepasiklysti ir nesuklysti – ateikite į mūsų organizuojamus mokymus!
Lietuvos bibliotekose organizuojami nemokami medijų ir informacinio raštingumo kompetencijų tobulinimo (MIRKT) mokymai suaugusiesiems. Išmoksite kritiškai vertinti žiniasklaidos, socialinių tinklų turinį, pasirinkti patikimus informacijos šaltinius, saugiai naršyti internete, įgysite kitų naudingų įgūdžių.
Užsiregistruoti į mokymus ar kilus klausimams, prašome kreiptis žemiau nurodytais kontaktais.
Mokymai Trakų viešojoje bibliotekoje
Sausio 30 d. 10.30 val. paskaita „Kibernetinis saugumas – kaip apsaugoti save ir savo duomenis internete?“
Užsiėmimo metu susirinkusiesiems kibernertinio saugumo ekspertas Marius Pareščius pateiks patarimų, kaip būti saugiam internetinėje erdvėje.
Vasario 26 d. 10.30 val. paskaita „Saugus internetas‘‘
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Trakų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Vlada Černienė patars, kaip saugiai naršyti internete ir netapti sukčių auka.
Kovo 6 d. 17.30 val. paskaita „Socialiniai tinklai – pavojai ir edukacija tėvams bei vaikams“
Užsiėmimo metu susirinkusiesiems kibernertinio saugumo ekspertas Marius Pareščius papasakos apie grėsmes, tykančias socialiniuose tinkluose, ir pateiks vertingų patarimų, kaip jų išvengti.
Kovo 27 d. 10.30 val. paskaita „Hibridiniai karai“
Krašto apsaugos ministerijos Atsparumo hibridinėms grėsmėms grupės vyr. specialistas Tomas Čeponis susirinkusiesiems paaiškins, kad yra hibridinis karas ir kaip jis vyksta.
Balandžio 16 d. 10.30 val. paskaita „Dirbtinis intelektas – AI įrankiai ir jų praktiškas panaudojimas“
Kibernetinio saugumo ekspertas Marius Pareščius pristatys susirinkusiesiems dirbtinį intelektą ir papasakos apie jo panaudojimo būdus ir paaiškins, kokią naudą jis gali suteikti.
Gegužės 8 d. 10.00 val. paskaita „Ekonominiai nusikaltimai internete – grėsmių atpažinimas ir prevencija“
Kibernetinio saugumo ekspertas Marius Pareščius pateiks naudotingų patarimų, kaip netapti sukčių aukomis internetinėje erdvėje.
Birželio 5 d. 10.30 val. paskaita „Informaciniai karai, dezinformacija ir propaganda“
Krašto apsaugos ministerijos Atsparumo hibridinėms grėsmėms grupės vyr. specialistas Tomas Čeponis susirinkusiesiems papasakos, kas yra dezinformacija, propaganda, melagienos, kibernetinis karas ir patars, kaip išmokti kritiškai vertinti informaciją.
Atsakingas asmuo: Suaugusių skyriaus vedėja Kristina Serapinienė
Vasario 19 d. 16.00 val. paskaita „Dirbtinis intelektas. Programėlės, padėsiančios atnaujinti kontaktus telefone“
Dalyviai sužinos, kas yra dirbtinis intelektas, kokie yra jo veikimo principai ir mechanizmai, kur jis yra naudojamas dabar. Taip pat primename, kad nuo 2025 m. kovo 1 d. skaičius „8“ telefono numerio priekyje nebeveiks, vietoj jo reikės įrašyti skaičių „0“, todėl susirinkusiesiems bus padėta atsisiųsti programėlę, kuri pakeis ir atnaujins jų kontaktus telefone.
Kovo 5 d. 16.00 val. paskaita „Kaip išvengti sukčiavimų...“
Paskaitos metu Trakų rajono policijos komisariato policijos bendruomenės pareigūnė Jolanta Kaliukevičienė susirinkusiuosius supažindins su pagrindinėmis grėsmėmis elektroninėje erdvėje, ir ne tik... Taip pat viešnia pateiks naudingų patarimų, kaip netapti sukčių auka.
Balandžio 9 d. 16.00 val. paskaita „Medijų įvairovė ir prieigos būdai“
Susirinkusieji pagilins savo žinias apie medijų rūšis, socialinius tinklus, tradicinę žiniasklaidą, moderuojamas platformas.
Gegužės 14 d. 16.00 val. paskaita „Dirbtinis intelektas“
Paskaitos metu bus kalbama šiomis temomis: DI ir saugumas, privatumas, asmens duomenų apsauga, etiškas DI naudojimas ir autorių teisės.
Birželio 12 d. 15.00 val. paskaita „Dirbtinio intelekto naudojimas“
Užsiėmimo metu susirinkusieji sužinos, koks yra DI naudojimas produktyvumui (efektyvumui) didinti, kūrybinei veiklai, visuomenės naudai, kokios yra galimybės dabar ir kokios numatomos ateityje?
Liepos 9 d. 15.00 val. paskaita „Informacijos vertinimas ir atranka. Stereopaveikslėliai, trimatis vaizdas“
Susirinkusieji bus supažindinti su pagrindiniais informacijos vertinimo kriterijais, sužinos, kad yra žalinga informacija ir kokie yra komunikacijos būdai. Taip pat jie susipažins su stereopaveikslėliais, kurie yra puiki priemonė treniruoti akis. Tai – iš pirmo žvilgsnio dažnai tik neįskaitomas tinklelis, bet jei tinkamai pažvelgsite į jį, galėsite pamatyti 3D vaizdą.
Atsakingas asmuo: vyr. bibliotekininkė Rūta Minkevičienė
Sausio 25 d. 15.00 val. mokymai „Saugus tekstinių dokumentų rengimas“
Užsiėmimo metu dalyviams bus pateikta informacija apie tekstinių dokumentų rengimo būdus ir priemonės, teksto rašymą ir dokumento saugojimą.
Vasario 11 d. 15.00 val. mokymai „Etiškas ir legalus informacijos naudojimas ir kūrimas“
Užsiėmimo metu dalyviams bus pateikta informacija apie bendravimą internetinėje aplinkoje, jie sužinos, kaip elgtis internete, kad jų neužblokuotų ir kt.
Kovo 18 d. 15.00 val. mokymai „Atpažinkite internetines grėsmes ir sėkmingai jų išvenkite“
Užsiėmimo metu bus kalbama apie paslaugas internete ir apsaugą nuo interneto grėsmių.
Balandžio 10 d. 15.00 val. mokymai „Kaip susikurti el. paštą ir saugiai juo naudotis“. Praktinis naudojimosi el. paštu užsiėmimas
Užsiėmimo metu dalyviai išmoks susikurti el. paštą, sužinos jo naudojimo būdus, taip pat rašys vieni kitiems el. laiškus.
Gegužės 14 d. 15.00 val. mokymai „Dirbtinis Intelektas – kas tai?
Užsiėmimo metu dalyviai susipažins su DI principais ir mechanizmais.
Birželio 18 d. 15.00 val. mokymai „Kaip nepasiklysti internete“
Užsiėmimo metu bus kalbama apie interneto svetaines ir jų rūšis: informacines, pramogines, el. paslaugas, socialines medijas ir kt.