Vaikų ir jaunimo kultūrinio ugdymo koncepcijoje akcentuojama, kad kultūrinis ir meninis ugdymas yra svarbi visavertės asmenybės ugdymo dalis. Kultūros pasas – tai priemonė kultūros pažinimo įpročiams ugdyti ir jų kultūros patirčiai plėsti, teikiant jiems atitinkamas kultūros ir meno paslaugas.
Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius kviečia į šias kultūros paso edukacijas vaikams ir jaunuoliams:
Tvarus kvilingo paveiksliukas
Skirta klasėms: 3–6 kl.
Kaina mokiniui: 3,50 Eur
Renginio trukmė: 80 min.
Kvilingas – tai popieriaus lankstymo meno rūšis. Pasitelkus kvilingo galimybes, galima dekoruoti atvirukus, kurti nuostabius paveiksliukus, erdvines figūras, kvietimus, puošti interjerą. Vaikams šis užsiėmimas ypač naudingas, nes reikalauja kruopštumo, susikaupimo, kantrybės, lavina smulkiąją motoriką, sklandžius ir tikslius pirštų judesius. Užsiėmimo metu vaikai susipažins su šia popieriaus lankstymo technika bei pasigamins rankų darbo atviruką ar paveiksliuką pasirinktai progai.
Kimekomi – vienas iš tradicinių japoniškų rankdarbių būdų. Tai – speciali kamuoliukų aptraukimo audiniu technika. Šios edukacijos metu dalyviai iš arčiau susipažins su Japonija, jos kultūra, kimekomi technika. Edukacijos dalyviai parsiveš namo pačių pagamintus kimekomi žaisliukus, kuriuos galės naudoti kaip namų dekoraciją, dovaną ar švenčių puošmeną.
Herbas – valstybės, miesto, organizacijos, giminės, asmens skiriamasis ženklas, kuriamas įvairia technika pagal griežtas heraldikos taisykles. Edukacija suteikia galimybę susipažinti su herbų istorija ir įvairove, heraldikos pagrindais. Užsiėmimo metu sukuriamas unikalus, autorinis šeimos herbas. Siektinas edukacijos rezultatas – vadovaujantis pagrindiniais heraldikos principais, sukurti unikalų ženklą su savita simbolika, spalvų reikšmėmis, skatinti dalyvių domėjimąsi savo kilme, genealogija ir stiprinti toleranciją skirtingoms kultūroms ir tautybėms.
Legendos – tai pasakojimai, perduodami žodžiu iš kartos į kartą. Edukacija „Galvės lobiai“ skirta pradinių klasių mokiniams. Ją sudaro knygos skaitymas, aptarimas, diskusija ir viktorina. Pirmoje programos dalyje vaikai klausysis įvado – legendų ir pasakų apie Trakų kraštą. Vyks lektorės vedama diskusija ir naujų faktų aptarimas. Antroje edukacijos dalyje mokinių lauks inovatyvi viktorina, kurioje jie išbandys savo žinias apie Trakus, ugdys savarankiškumą, susikaupimą, sprendimų priėmimą ir atkaklumą. Su mokytojais bus pasidalyta metodine medžiaga.
Kimekomi – vienas iš tradicinių japoniškų rankdarbių būdų. Tai – speciali kamuoliukų aptraukimo audiniu technika. Šios edukacijos metu dalyviai iš arčiau susipažins su Japonija, jos kultūra, kimekomi technika. Edukacijos dalyviai parsiveš namo pačių pagamintus kimekomi žaisliukus, kuriuos galės naudoti kaip namų dekoraciją, dovaną ar švenčių puošmeną.
6. Viktorina apie NATO ir kūrybinės dirbtuvės su termopresu
Skirta klasėms: 5–12 kl.
Kaina mokiniui: 3,00 Eur
Trukmė: 90–120 min.
Paslaugą sudaro dvi dalys – viktorina apie NATO ir kūrybinio saugumo sąvokos idėjos realizavimas – logotipo asmeniniam maišeliui kūrimas. Viktorinos klausimai parengti remiantis bendrai prieinama vieša informacija ir bendrojo išsilavinimo žiniomis. Kūrybinės dalies metu dalyviai galės išreikšti kilusias mintis, idėjas ant termoplėvelės piešdami simbolį – saugumo ženklą ar užrašydami tekstą, kiekvienam asmeniškai aktualų ar geriausiai iliustruojantį rūpimą temą. Dekoruotas maišelis puikiai pasitarnaus kasdienybėje ir primins šį naudingą kūrybinį susitikimą.
Edukacija „Sprogstanti pasaka“ yra skirta 3–6 kl. mokiniams, kad skatintų jų domėjimąsi lietuvių liaudies ir kitų šalių pasakomis, ugdytų kūrybiškumą, kritinį mąstymą ir meninės raiškos gebėjimus. Ją sudaro dvi dalys: interaktyvi viktorina ir kūrybinės pasakos kūrimo dirbtuvės. Susipažinti plačiau ir registruotis galima interneto puslapyje:https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/7270
Edukacijų vieta:
Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius (Birutės g. 44, Trakai)
Lentvario biblioteka kviečia į šią Kultūros paso edukaciją vaikams ir jaunuoliams:
1. Interaktyvus Lentvaris QR
Skirta klasėms: 4–7 kl.
Kaina mokiniui: 2, 00 Eur
Trukmė: 120 min.
Pirmąsias užuominas apie Lentvario vietovę randame prieš 600 metų kronikoje. Lentvario miestas susikūrė XIX a. antroje pusėje prie pastatytos geležinkelio stoties, netoli Lentvario dvaro, tuo metu priklausiusio grafui Tiškevičiui. Interaktyvus Lentvario miesto objektų žemėlapis kviečia aplankyti istorinius, meninius ir kultūrinės vertės objektus bei miestą garsinančius žmones. Žemėlapis sudarytas iš 32 QR kodų. Maršruto metu aplankomi objektai: Grafų Tiškevičių dvaras, Dvaro parkas, Baltasis šilkmedis, Račkūnų kapinių koplyčia, Timofėjaus dvaras (liaudies meistro Timofėjaus Ževžikovo namas), Lentvario miestas ir naujos erdvės ir kt. Prie kiekvieno objekto rasite trumpą aprašymą, vaizdo įrašų, nuotraukų. Aprašymams buvo panaudota Lentvario bibliotekoje sukaupta kraštotyrinė medžiaga apie miestą. Maršrutas įveikiamas naudojant komunikacijos priemones, t. y mobiliuosius įrenginius. Maršruto ilgis 5–6 km. Trukmė: 2 val.
Trakų viešosios bibliotekos Lentvario padalinys (Klevų al. 20, Lentvaris)
Kontaktai pasiteirauti ir registruotis:
Tel. (0 528) 28 334
El. p. lentvaris.m@biblioteka.lt
Rūdiškių biblioteka kviečia į šią Kultūros paso edukaciją vaikams ir jaunuoliams:
1. Kaip atsiranda knyga
Skirta klasėms: 5–6 kl.
Kaina mokiniui: 3, 00 Eur
Trukmė: 90 min.
Knygos atsiradimas – ilgas ir gan įdomus procesas. Tai ne vien autoriaus teksto parašymas ant popieriaus, o ilgas kelias, į kurį yra įsitraukę daug žmonių. Rūdiškių biblioteka norėtų supažindinti 5–6 klasių moksleivius su šiuo procesu ir parodyti jiems, kaip yra redaguojamas autoriaus tekstas, kokį vaidmenį atlieka iliustratoriai, kaip knygos renkamas viršelis ir pavadinimas.
Taip pat edukacijos metu vaikai mėgintų sukurti savo knygą ir šis procesas paskatintų jų kūrybiškumą, komandinį darbą ir bendravimą. O svarbiausias edukacijos tikslas – skatinti ir ugdyti moksleivių poreikį domėtis knygomis, teigiamai jas vertinti, sąmoningai skaityti.
Edukacijų vieta:
Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių padalinys (Statybininkų g. 23, Rūdiškės)