Viktorina „Mes ir mūsų planeta“ Grendavės bibliotekoje

Kasmet kovo 20-ąją minima Pasaulinė Žemės diena, kurios tikslas – atkreipti dėmesį į aplinką, kurioje gyvename, klimato atšilimo bei taršos problemas, skatinti kiekvieną gyventoją prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo.

Grendavės bibliotekoje viena gražiausių ir svarbiausių aplinkosauginių švenčių –  Pasaulinė Žemės diena buvo paminėta renginiu-viktorina „Mes ir mūsų planeta“. J. Degutytės eilės „Malda Žemei“ ir trumpas pranešimas apie Pasaulinę Žemės dieną, jos reikšmę ir begalinę svarbą mums pasitarnavo kaip įžanga renginiui. Toliau vyko viktorina jaunimui apie mūsų aplinką, tvarumo problemas, įvairius gamtos reiškinius, augmeniją ir gyvūniją.

Jauniesiems viktorinos dalyviams puikiai sekėsi atsakinėti į teorinius viktorinos klausimus ozono sluoksnį, įvairias gamtos stichijas, žemę ir jos gėrybes. Nemažai pasukti galveles reikėjo, sprendžiant galvosūkius ir minant mįsles. Tačiau renginio dalyviai buvo sumanūs, kūrybingi ir nepasiduodantys, o lydimi sėkmės, be didelių pastangų susidorojo su visomis užduotimis. Kiekvienas dalyvis parašė sveikinimą Žemei, kuriame išreiškė savo supratimą apie gamtosaugą ir norą gyventi švarioje, neužterštoje aplinkoje. Palinkėjimai, tarsi pačių vaikų norai, buvo apgalvoti ir nuoširdūs. Supratome, kad visi norime gyventi švariai, tvariai ir, žinoma, sveikai.

Iki kovo mėnesio pabaigos lankytojai turi galimybę apžiūrėti bibliotekoje veikiančią literatūros parodą, skitą Pasaulinei Žemės dienai, bei išsirinkti paskaityti sau tinkamą leidinį. Paroda pristato literatūrą apie mus supančią planetą bei įvairias jos ypatybes. Čia galima rasti tokias knygas, kaip: „Ozono sluoksnis“, „Aš ir pasaulis“, „Gyvoji gamta“, „Lietuvos draustiniai“, „Mano didžioji knyga apie dangų ir žemę“ bei daugelį kt.

Viktorinoje dalyvavę mokiniai linksmai ir išradingai praleido laiką – pagilino žinias apie gamtą ir ekologiją, suvokė, kad kiekvienas gali prisidėti prie sveikesnės ir saugesnės aplinkos ne tik gerais norais, bet ir prasmingais darbais, kurių nevalia atidėlioti ateičiai.

Regina Karpičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Grendavės padalinio vyr. bibliotekininkė