„Vaikų Velykėlės“ rykantiškiams padovanojo įsimintinų ir jaudinančių akimirkų.

Jau tradicija tapęs „Naisių vasaros“ komandos organizuojamas renginys – „Vaikų Velykėlės“ vėl padovanojo rykantiškiams įsimintinų ir jaudinančių akimirkų. Jau trečią kartą biblioteka dalyvavo konkurse, puoselėjančiame gilias lietuviškas tradicijas, ugdančiame tautišką vaikų mąstyseną ir bendrumo dvasia sujungiančiame šeimas.

Susidomėjusiems buvo siūloma veikla, pristatyti konkurso tikslai. Rykantų bibliotekos lankytojai: Rykantų universalaus daugiafunkcio centro darželio auklėtiniai ir jų tevėliai, Lentvario pradinės mokyklos Rykantų skyriaus mokiniai, filialo skaitytojai pradėjo šventei ruoštis iš anksto. Kūrybinių dirbtuvių metu dalyviai aktyviai margino Didžiojo margučio muliažą, savo popierinius margučius puošė raštais, ornamentais ir klijavo ant Didžiojo margučio.

Kartu su vyturio giesme, bundančia gamta atkeliavo gražiausia pavasario šventė – Velykos. Šeimos rinkosi valgyti Velykinių pusryčių. Tai diena, kuri vienija artimuosius, kviečia susiburti, bendrauti, ridenti margučius, žaisti, juoktis.

Po savaitės sulaukėme Atvelykio, kurio metu visoje Lietuvoje vyko „Vaikų Velykėlės“ – šventė skirta vaikams. Todėl nešini margučiais, linksmai nusiteikę mažieji vėl skubėjo į Rykantų biblioteką, kur turėjo prasidėti ilgai lauktas smagus renginys „Atvelykis ir vaikai“. Vaikai dalijosi savo kiaušiniavimo įspūdžiais ir vėl norėjo rungtis margučių ridenime bei dalyvauti žaidimuose.

Dalyviai nusifotografavo prie papuošto Didžiojo margučio. Didžiojo margučio nuotrauka išsiųsta organizatoriams – „Naisių vasaros“ komandai. Dovanomis ir vaišėmis pasirūpino Rykantų kaimo bendruomenė.

Šventė tęsėsi žaidžiant liaudies žaidimus: margučių mušimas, paslėptų margučių ieškojimas. Labiausiai mažiesiems patiko ridenti margučius, rinkome ir toliausiai nuriedėjusį margutį. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tai nesudėtingas žaidimas, tačiau iš tiesų labai svarbi tinkama strategija, įgūdžiai, įrankis ir, be abejo, sėkmė. Norint laimėti margučių ridenimo turnyrą svarbu mokėti ir tinkamai išsirinkti gerą kiaušinį, nujausti jo greitį. Ridenti margučius ir įveikti visas rungtis labiausiai sekėsi Martynui Muravskiui, Gabrielei Muravskytei, Adomui Surdokui, Mantui Bernatavičiui.

Velykinis margutis simbolizuoja gyvybės atsiradimą, atsinaujinimą, atgimimą. Jiems suteikiama ypatinga galia – suteikti jėgų, apsaugoti nuo piktos akies ir ligų. Tad stiprinkime tą galią, kaip kad darė ir mūsų protėviai – įvairiais būdais juos dažydami ir margindami, su gera nuotaika, kartu su šeimynykščiais ir gerais draugais.

Barbara Jocienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rykantų filialo vyr. bibliotekininkė