Vaikų piešinių konkurso „Dainuojanti ir šokanti Lietuva“ nuostatai

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

1. Vaikų piešinių konkurso ,,Dainuojanti ir šokanti Lietuva“ (toliau – Konkursas) nuostatai (toliau – Nuostatai) nustato tikslą ir uždavinius, dalyvius, konkurso organizavimą, vertinimą, dalyvių darbų atranką parodai.
  2. Konkurso organizatorius – Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Lentvario padalinys (toliau – Organizatorius).
  3. Konkurso partneriai – Lentvario pradinė mokykla, Trakų pradinė mokykla, Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazija, Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centras.

II SKYRIUS

KONKURSO TIKSLAI IR UŽDAVINIAI

1. Konkurso tikslas – skaitant ir klausant lietuvių liaudies dainų tekstus iliustruoti jų turinį.
  2. Uždaviniai:
    • skatinti mokinių žingeidumą, ugdyti vaikų kūrybiškumą;
    • lavinti supratimą apie lietuvių liaudies folklorą;
    • ugdyti kūrybinius ir meninius gebėjimus.

III SKYRIUS

DALYVIAI

1. Piešinių konkurse gali dalyvauti 1–5 kl. mokiniai.

IV SKYRIUS

KONKURSO ORGANIZAVIMAS

1. Vaikų piešinių konkursas ,,Dainuojanti ir šokanti Lietuva“ skirtas 2024 m. Lietuvos dainų šventei „Kad giria žaliuotų“ paminėti. Konkurso metu vaikai kviečiami piešti piešinius lietuvių liaudies dainų motyvais, kuriuos skirs jubiliejiniams Lietuvos dainų šventės metams.
  2. Konkurso partneriams bus išsiųsti laiškai el. paštu su kvietimu informuoti ir kviesti įstaigų partnerių mokinius dalyvauti Konkurse. Kiti, pareiškę norą dalyvauti Konkurse, turi kreiptis el. paštu lentvaris.m.biblioteka@gmail.com ar atvykti į Lentvario miesto biblioteką.
  3. Konkurso pradžia – š. m. gegužės 2 d., pabaiga – birželio 28 d.
  4. Konkursui pateikiami piešiniai ant A4 tapybai skirto popieriaus, atlikti guašu, akvarele, kreidelėmis, pieštukais, akrilo dažais, tušu ar pan. (netinka aplikacijos).
  5. Konkursui pateikiami estetiški, tvarkingi darbai:
    • Piešinys ant A4 tapybai skirto popieriaus.
    • Kiekvieno piešinio nugarėlėje priklijuojama dalyvio kortelė, kurioje nurodama autoriaus vardas, pavardė, įstaiga, klasė, įstaigos darbuotojas, kuruojantis konkursinio darbo pateikimą.
    • Konkursui darbus reikia pateikti iki 2024 m. birželio 21 d. atnešant juos į Lentvario miesto biblioteką ar siunčiant paštu adresu Lentvario miesto biblioteka, Klevų al. 20, LT-25109 Lentvaris, ant voko nurodant: „Konkursui ,,Dainuojanti ir šokanti Lietuva“.

V SKYRIUS

VERTINIMAS, KONKURSO DARBŲ ATRANKA PARODAI

1. Piešiniai bus vertinami ir atrenkami atsižvelgiant į amžiaus grupes ir šiuos kriterijus: temos atskleidimas, kūrybiškumas ir meniškumas, originalumas, išradingumas, estetiškumas.
  2. Atrinkti darbai bus eksponuojami š. m. liepos 1–31 d. Lentvario miesto bibliotekos vaikų literatūros skyriaus erdvėse.
  3. Piešinių autoriai, kurių darbai labiausiai patiks parodos lankytojams, bus apdovanoti atminimo dovanėlėmis ir diplomais.
  4. Parodos darbai bus viešinami socialiniame tinkle ,,Facebook“, Lentvario bibliotekos paskyroje ,,Lentvario biblioteka“.

VI SKYRIUS

ORGANIZATORIUS IR KOORDINATORIUS

1. Konkurso organizatorius – Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Lentvario miesto padalinys. Įstaigos adresas Klevų al. 20, LT-25109 Lentvaris.
  2. Konkurso koordinatorė – Lentvario miesto bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Jurgita Makaravičienė, el. paštas j.makaraviciene@trakubiblioteka.lt, tel. (0 528 28334).

VII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

1. Darbai, neatitinkantys Konkurso reikalavimų, t. y. per vėlai pristatyti ar plagijuoti nebus eksponuojami parodoje bibliotekoje ir nebus viešinami socialiniame tinkle ,,Facebook“, Lentvario bibliotekos paskyroje ,,Lentvario biblioteka“.
  2. Pateikdami darbus Konkurso dalyviai visam autorių teisių apsaugos laikotarpiui neatlygintinai suteikia Konkurso Organizatoriams neišimtines teises atgaminti, viešai skelbti, platinti Konkursui pateiktus kūrinius ar jų kopijas Lietuvoje ir užsienyje.
  3. Konkurso organizatorius neatsako už viešoje erdvėje publikuojamų darbų asmens duomenų apsaugą. Tuo rūpinasi Konkurse dalyvaujančios įstaigos.
  4. Konkurso Organizatorius, esant būtinybei, pasilieka teisę keisti taisykles, dalyvavimo sąlygas.

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario padalinio informacija