Vaikų knygos diena Rykantų bibliotekoje

Balandžio 2-ąją minima Tarptautinė vaikų knygos diena. Ji minima tą pačią dieną kaip ir Danijos rašytojo, garsiojo pasakų kūrėjo Hanso Kristiano Anderseno gimtadienis. Į popietę „Vaikų knygos diena“, kuri vyko Rykantų bibliotekoje, susirinko Rykantų universalaus daugiafunkcio centro darželinukai, kuriuos palydėjo auklėtojos Dalia Klimaševskienė ir Nelė Petkevičienė.

Mažieji skaitytojai klausėsi H. K. Anderseno pasakos „Princesė ant žirnio“, analizavo pasakos iliustracijas, atsakinėjo į klausimus, entuziastingai kėlė rankas, norėdami pasisakyti. Pasakas apie princeses ir princus mėgsta visi vaikai: ir mergaitės, ir berniukai. O kokia gi mergaitė nenori būti princese? Kuriai mergaitei nepatinka puoštis? Kas nenorėtų turėti gražiausių rūbų kolekcijos? Ar ne visi berniukai svajoja būti narsiais riteriais, žavisi princų išradingumu? Spalvinant princų bei princesių atvaizdus, daug diskutuota apie herojų išvaizdą, rūbus, aksesuarus. Taip linksmai minint H. K. Anderseno gimtadienį, vaikai gavo ir dovanų. Mergaitės labai apsidžiaugė gavusios vaikiškus žiedelius su princesių atvaizdais ir jais iškart papuošė savo mažus pirštukus. Berniukai džiaugėsi dėlionėmis.

Bibliotekose galima rasti daugybę vaikams skirtų knygų. Raskime laiko savo vaikams, paskaitykime jiems, pabūkime kartu, bendraukime, nes vaikai taip greit užauga...

Barbara Jocienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rykantų filialo vyr. bibliotekininkė