Užburiantis Izraelio kinas

Trakų viešoji biblioteka ir Izraelio ambasada kviečia antrus metus iš eilės mėgautis Izraelio kinu. Nuo gegužės 2 d. Trakų viešojoje bibliotekoje startavę Izraelio kino vakarai sulaukia vis daugiau gerbėjų. Antrasis kino seansas jau šįvakar 17.30 val. Kviečiame ir toliau tęsti pažintį su užburiančiu Izraelio kinu. Įėjimas į visus filmus nemokamas.

„Kultūra yra vienas geriausių įrankių ne tik suburti žmones, bet ir geriau pažinti vienas kitą. Esame laimingi galėdami ir šiais metais tęsti „Izraelio kinas tavo mieste“ projektą“, – sako Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amir Maimon.

Po pirmojo romantinio filmo „Buvau kadaise“ peržiūros žiūrovai neskubėjo išsiskirstyti. Filmas harmoningai užbūrė, paskleisdamas teigiamas emocijas, pozityvumą, šviesą, tarsi jautei ore tvyrančią šilumą, meilę ir jaukumą. Dvi valandos praskriejo akimirksniu! Neveltui filmai demonstruojami originalo – hebrajų – kalba, taip turime galimybę išgirsti autentišką kalbą, kuri, beje, labai daininga, o žiūrėdami filmus susipažįstame su Izraelio kultūra, papročiais ir istorija.

Kino programą sudaro 5 filmai: „Buvau kadaise“, „Obuoliai iš dykumos“, „Testamentas“, „Raudoni lapai“ – Lietuvoje bus rodomi pirmą kartą. Drama „Kalnas“, pažįstama „Kino pavasario“ lankytojams, bus rodoma antrąjį kartą.

Šiandien, gegužės 8 d., 17.30 val. demonstruosime antrąjį filmą – romantinę komediją „Obuoliai iš dykumos“ (rež. Arik Lubetzki, Matti Harari, 2014 m.). Šis filmas leis žiūrovams atrasti galimybes, kurias įkūnija ateitis, kuri peržengia šias nesėkmes, ir laiką bei vietą, kur moterys gali laisvai pasirinkti savo religinius įsipareigojimus ir meilės interesus. „Obuoliai iš dykumos“ – yra nesenstantis ir judrus pasakojimas apie tradicijos ir modernumo priešpriešą.

Izraelio kino filmų seansai Trakų viešojoje bibliotekoje vyks gegužės 8, 15, 22, 29 d., 17.30 val. Išsamesnę informaciją apie kino filmus rasite bibliotekos e. svetainėje www.trakubiblioteka.lt.

Filmų peržiūras dovanoja Izraelio ambasada.

Visi kviečiami nemokamai apsilankyti kino seansuose!

Akvilė Narbutienė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė