Švenčių nebūna per daug

Šiais metais Šiaurės šalių literatūros savaitė vėl kvietė vaikus, jaunuolius ir suaugusius šventei literatūros takais. Savaitės tema – „Šventės Šiaurės šalyse“. Renginių dalyviai galėjo rinktis nuo skaitymams siūlomų knygų iki įvairiausių užsiėmimų ir renginių.

Šiais metais asociacijai „Norden“ Danijoje, Norvegijoje ir Švedijoje švenčiant 100 metų jubiliejų, Šiaurės šalių literatūros savaitės metu norėta išskirti skandinavų literatūrą. Dėl to skaitymams siūlomos knygos buvo iš Danijos, Norvegijos ir Švedijos.

Čižiūnų bibliotekininkės iniciatyva Čižiūnų socialinių paslaugų centre jau tampa tradicija paminėti Šiaurės šalių bibliotekų savaitę. Skaitymai prie žvakių šviesos ir garuojančios arbatos puodelio dalyvius subūrė šventinės nuotaikos valandėlei. Skaitymui pasirinkome švedų rašytojo Jono Jonassono knygą „Šimtametis, kuris išlipo pro langą ir dingo“. Knygoje pasakojama apie tai, jog senelių namuose ruošiamasi paminėti Alano 100-ąjį gimtadienį. Bendruomenėje sujudimas, tačiau Alanas Karlsonas gimtadienio nesureikšmina. Senoliui 100 metų dar ne riba, sveikata nesiskundžia. Jis neketina dalyvauti savo gimtadienyje ir išlipa pro langą. Taip ir prasideda kupina nuotykių senjoro kelionė. Įdėmiai išklausę ištraukų iš knygos, įsijungėme į žaidimų sūkurį, linksmų klausimų ir atsakymų valandėlę.

Nuotaika neblėso prie žvakių šviesos ir garuojančios arbatos puodelio. Iki malonių akimirkų kituose susitikimuose!

Ramutė Mackevičienė

Trakų viešosios bibliotekos Čižiūnų filialo vyr. bibliotekininkė