Sužaista 12 „Auksinio proto“ intelektinių žaidimų, liko – 1!

Sužaista 12 „Auksinio proto“ intelektinių žaidimų, liko – 1!

XII-ajame „Auksinio proto“ sezone Trakų viešojoje bibliotekoje jau sužaista 12 žaidimų, liko paskutinis žaidimas – gruodžio 3 d. Dvyliktojo žaidimo nugalėtojai „Titnaginiai kirvukai“, surinkę 56 taškus. Sveikiname nugalėtojus! Antrąją vietą užėmė „Protorius“, surinkęs 54 taškus, trečiąją vietą – „Išmanieji protai“, surinkę 50 taškų, ketvirtąją – „Pozityvūs Trakai“, surinkę 36 taškus.

Šiame žaidime komandoms teko įveikti muzikinius klausimus ir atrasti įvairias sąsajas, atspėti pinigų pravardes, atsakyti į įvairius klausimus apie JAV bei Farerus. Dalyviai džiaugėsi teisingai atsakę, juokėsi iš „šūvių pro šalį“ ir susigundė finalu Druskininkuose!

Komandos pav.

 

Komandų rezultatai (surinkti taškai per 12

žaidimų)

Galutiniai rezultatai (pagal žaidimo taisykles atimti dviejų prasčiausių pasirodymų taškai)

Vieta

„Protorius“

726

642

I

„Išmanieji protai“

688

608

II

„Titnaginiai kirvukai“

680

604

III

„Pozityvūs Trakai“

430

430

IV

 

Visus žaidimo rezultatus rasite čia: https://www.auksinisprotas.lt/gyvu-zaidimu-rezultatai/

PAVYZDINIAI ŽAIDIMO KLAUSIMAI:

KLAUSIMAS: 1922 metais Rusijos Federacijos valstybinis bankas išleido 1, 3, 5, 10 ir 25 pinigų nominalus, kurių pavadinimas kilo nuo senosios rusų kalbos žodžių „raudonas auksas“. Kaip buvo vadinami šie pinigai, kurių pavadinimas (kartu su žodžiu „čyrikas“) atėjo ir į lietuvių žargoną?

ATSAKYMAS: ČERVONCAI. 1922 metais Rusijos Federacijos valstybinis bankas išleido 1, 3, 5, 10, 25 červoncų nominalus. Šių pinigų pavadinimas kilęs nuo senosios rusų kalbos žodžių „raudonas auksas“ (rus. червонное золото). „Červoncu“ bei „čyriku“ vėliau buvo pradėta vadinti 10 rublių ir šis žargonizmas atkeliavo į mūsų kalbą – iki šiol jaunimo tarpe dažnai dešimties litų / eurų kupiūra yra taip pavadinama.

Šaltinis: https://en.wikipedia.org/wiki/Chervonets  

Šaltinis: https://www.vle.lt/Straipsnis/cervoncas-104040

KLAUSIMAS: Clyde Tombaugh – JAV astronomas, 1930 metais atradęs Plutoną. 1997 metais Clyde’ui Tombaughui ir pačiam pavyko patekti į kosmosą kaip „New Horizons“ keleiviui, tačiau šis jo patekimas į kosmosą skiriasi nuo mums įprastų. Kokiu pavidalu Clyde’as pateko į kosmosą?

ATSAKYMAS: TEN BUVO IŠSIŲSTI JO PELENAI. Astronomas Clyde Tombaugh į kosmosą pateko jau po mirties, kai jo pelenai buvo išsiųsti kartu su „New Horizons“ kosminiu zondu. Metai klausime minimi tam, kad matytųsi metų skirtumas, mat tokio senyvo amžiaus žmonės dažniausiai nėra siunčiami į kosmines misijas. „New Horizons“ buvo kosminis zondas, tad žinantiems šį faktą klausimas tampa dar paprastesnis – klausime specialiai neminima „New Horizons“ įgula.

Šaltinis: https://en.wikipedia.org/wiki/Clyde_Tombaugh#Death

KLAUSIMAS: Farerų salose yra populiari tradicija kopti į aukščiausią, Sletaratinduro, kalną tam tikro mėnesio tam tikrą dieną. Kurį mėnesį tai vyksta?

ATSAKYMAS: BIRŽELĮ. Kopimo į kalną tradicija vyksta birželio 21 dieną – ilgiausią metų dieną. Aukščiausias kalnas turėtų sufleruoti, kad ir diena turėtų būti atitinkama – ilgiausia – aukščiausias ir ilgiausias, žodžiai-sinonimai. Žmonės lipa ant šio kalno palydėti saulės, o palaukę vos kelias valandas, ją ir pasitinka.

Šaltinis: https://visitfaroeislands.com/place/slaettaratindur/

Ačiū visiems už vakarą! Iki pasimatymo paskutiniajame žaidime – gruodžio 3 d.! Po žaidimo, skelbsime ir apdovanosime XII sezono nugalėtojus!

 

Akvilė Narbutienė

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė

Interaktyvus Lentvaris QR
Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Interaktyvi biblioteka
ManoTapyba.lt
Atrasti iš naujo
Vilnijos vartai
„Knygų startas“
Kika
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
epaveldas.lt