Susitikimas su vaikų rašytoja Loreta Girdzijauskiene

Susitikimas su vaikų rašytoja Loreta Girdzijauskiene

Balandžio 2-oji – žymiojo danų pasakininko Hanso Kristiano Anderseno gimimo diena. Nuo 1967 m. pasaulyje ji minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Šia proga vyksta labai daug įvairių renginių, skirtų mažiesiems: literatūrinės parodos, susitikimai su vaikų knygos kūrėjais, autoriais. Onuškio biblioteka – ne išimtis. Šiandien čia lankėsi ir su Aukštadvario m/d „Gandriukas“ 1 kl. mokiniais susitiko rašytoja Loreta Girdzijauskienė.

Susitikimo metu autorė ne tik pristatė savo parašytą knygą „Pasakos iš Bumbulinio daržo“, bet ir drauge su moksleiviais užsiėmė edukacine veikla. Loreta šešerius metus gyveno Londone ir ten rašė knygas vaikams anglų kalba, kurias pati ir leido. Knyga lietuvių kalba atsirado visai netikėtai, kai jos sūnus paprašė pasekti pasaką apie salotas, vėliau – apie braškes... Supratusi, kad visai nebloga gavosi istorija, ji nusprendė rizikuoti ir leidykla „Nieko rimto“ išleido jos knygą.

„Pasakas iš Bumbulinio daržo“ sudaro keturiolika žaismingų istorijų apie kalbančias, jaučiančias ir įvairių nuotykių patiriančias daržoves. Knygoje yra daug humoro ir išminties, kas sudomina ne tik vaikus, bet ir jų tėvelius. Taip pat didelio dėmesio sulaukia visur su rašytoja keliaujantis žaislas „Bumbulinis“. Jis yra sukurtas iš antrinių žaliavų, t. y. senų užuolaidų, rašytojos sūnaus išaugtų džinsų, kojinių, skrybėlės, kuri susidėvėjo nuo kelionių. O  svarbiausias žaislo aksesuaras – bumbulas ant kepurės, padarytas iš seno kailinio palto.

Renginio metu autorė perskaitė kelias pasakas apie daržoves ir išdalijo vaikams maišelius su daržovių sėklomis. Smagu buvo žiūrėti, kaip mažieji smalsuoliukai mėgina iš jų atpažinti būsimas daržoves. Už kruopštų ir atsakingą darbą autorė jiems padovanojo su savimi atsivežtas daržoves, kurias mokiniai, grįžę į mokyklą, degustuos. Žaidžiant žaidimą „Išgirstą sakinį persakyk kitam“ jaunieji dalyviai atidžiai vienas kito klausėsi, o jų veido mimika išduodavo, jei jie kažko nesuprasdavo. Bet tai – ne problema. Mažieji juk drąsūs ir garsiai sušukdavo: „Pakartok“! Vėliau vaikai gavo lapus su sėklomis. Lapo viduje jie turėjo nupiešti arba užrašyti savo svajonę. Prasidėjus rimtam ir atsakingam darbui mokiniai sužinojo, kad augalas be saulės, vandens, šilumos ir žmogaus meilės neauga, taip ir jų svajonės neaugs be tolerancijos, atjautos, supratimo ir nuoširdaus bendravimo su šalia esančiais, kurie mums padeda augti ir tapti gerais žmonėmis.

Nuoširdžiai dėkojame autorei už padovanotą knygą, naujas žinias ir tikrus faktus apie peles ir jų dantis. Dabar visi vaikai žino, kad pelės graužia ne todėl, kad nori ėsti, o todėl kad jiems auga dantys ir, jei jos to nedarytų, jie užaugtų labai dideli.

Dėkojame mokytojoms už sutikimą atvykti ir dalyvauti netradicinėje lietuvių kalbos pamokoje. Ir, žinoma, labiausiai esame dėkingi vaikams už padovanotas emocijas, kurios išliks ilgam, o gautas rankų darbo magnetukas nuo m/d „Gandriuko“ bendruomenės yra didelis įvertinimas, kuris suteikia naujų jėgų ir motyvacijos organizuoti įdomias veiklas bibliotekoje. Iki malonaus susitikimo.

 

Inga Gackienė,

Trakų viešosios bibliotekos Onuškio padalinio

vyr. bibliotekininkė

Interaktyvus Lentvaris QR
Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Interaktyvi biblioteka
ManoTapyba.lt
Atrasti iš naujo
Vilnijos vartai
„Knygų startas“
Kika
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
epaveldas.lt