Susitikimas su Trakų bitininkais

Prasidėjęs pavasaris ir bundanti gamta sukvietė į Trakų viešąją biblioteką Trakų bitininkus, kurie su malonumu sutiko papasakoti apie bites ir jų gydomąją galią.

Medus – tai produktas, kuris yra vartojamas nuo senų senovės dėl saldaus skonio ir gydomųjų savybių. Sakoma, jog kol gyvena bitės pasaulyje, tol gyvena ir žmonija.

Trakų bitininkas Virginijus Kondrotas ne tik papasakojo apie medaus rūšis ir jo savybes, bet visi susirinkusieji galėjo ir degustuoti medų. Ne tik medus, bet ir kiti bičių produktai yra vertingi. Bitininkas papasakojo apie propolio (pikio), žiedadulkių ir bičių duonelės naudojimą, apie preparatus iš vaškinės kandies, pristatė paties pagamintus kremus ir tepalus, papasakojo apie jų poveikį.

Apie avilio oro terapiją, kitaip apiterapiją – žymaus rašytojo, homeopato, daugelio knygų apie gyvenimo kokybės gerinimą autoriaus daktaro Valerijaus Sinelnikovo metodiką, kuri remiasi bičių šeimos energetinių galių ir jų išskiriamų medžiagų panaudojimu žmogaus sveikatinimui, papasakojo rašytojas-bitininkas Jonas Jakaitis, dalinosi patirtimi apie avilio oro terapijos teigiamas savybes.

Apie bičių produktų panaudojimą sporto medicinoje pasakojo buvęs Lietuvai nusipelnęs treneris Albertas Jakubauskas.

Bitinikai galėjo susipažinti avilio rėmelių naujovėmis, o visi norintys įsigyti gardaus bitininkų medaus ir jo produktų.

Irena Jocienė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė