Susitikimas su dvejomis rašytojomis – Jolita Herlyn ir Gina Viliūne

Trakų viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su dvejomis populiariausiomis šių dienų lietuvių rašytojomis – Jolita Herlyn ir Gina Viliūne.

Rašytojos susipažino prieš keturis metus, kai jų  romanai – Jolitos Herlyn „Mano vyrai ir jų žmonos“ ir  Ginos Viliūnės „Vilniaus madona“ – pateko į perkamiausių knygų dešimtuką. Nuo to laiko rašytojos dažnai kartu pristato savo kūrybą Lietuvoje bei lietuvių bendruomenėse užsienyje. Jų knygos yra mėgiamos ir skaitomos, tad susitikimo dieną Jolitos Herlyn knygos bibliotekoje buvo tik kelios, o Ginos Viliūnės – nei vienos.

Rašytojos papasakojo apie savo kūrybos pradžią, kas paskatino jas rašyti.

Gina yra profesionali Vilniaus gidė, tad ją vilioja senojo Vilniaus paslaptys. Rašydama tekstus knygai „Vilniaus šventovės“ ir perskaičiusi populiarųjį D. Brauno „Da Vinčio kodą“ pamanė, kad labai norėtų paskaityti nuotykių knygą apie gimtąjį miestą Vilnių, tad nusprendė pamėginti pati parašyti istoriją apie Vilnių. Autorė teigia, kad istoriniai romanai – tai galimybė keliauti laiku. Knygose ji nukeliauja į kunigaikščio Vytauto, Vazų dinastijos gyvenimo metus. Domisi meilės istorijomis. Knygoje „Imperatoriaus meilužė“ aprašomas knygas rašiusios ir didžiuosius valdovus savo grožiu užbūrusios Sofijos Tyzenhauzaitės gyvenimas.

Jolita Herlyn, kaip ir daugelis šiuolaikinių moterų, visada gyveno aktyvų visuomeninį ir profesinį gyvenimą, kopė karjeros laiptais. Išvykusi į Vokietiją, ji kardinaliai pakeitė gyvenimą. Imtis kūrybos moterį paskatino vyras, paklausęs, ką prasmingo gyvenime ji nuveiks per artimiausius 20 metų.

Šiandien ji – Lietuvoje žinoma rašytoja. Jos knygos „Trys mano vieninteliai“, „Svaigulys“, „Mano vyrai ir jų žmonos“, „Geismo spąstai“, „Angelai neverkia“, „Atsargiai – tai moteris“, naujausia knyga „Veidu į saulę“ yra žinomos ir populiarios. Romanų herojės – stiprios moterys, ieškančios savo kelio, mylinčios, abejojančios, klystančios, bet nepalūžtančios. Rašytojos tekstai gimsta iš gyvenimiškos patirties, draugų istorijų, bet visi romanai nagrinėja tą pačią temą – meilę.

Susitikimo metu knygų autorės pasakojo apie savo kūrybą bei paskutinius naujausius romanus, iliustruodamos jas skaidrėmis. Atsakė į susirinkusiųjų klausimus.

Irena Jocienė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė