Strykt pastrykt į Metų knygos rinkimus

Kiekvienais metais turim gražią ir laukiamą akciją „Metų knygos rinkimai“, kuri kviečia rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas suaugusiems, vaikams ir paaugliams.

Norint nuspręsti už ką balsuoti, reikia susipažinti su knygomis-kandidatėmis. Lapkričio 20 dieną Rūdiškių bibliotekoje lankėsi rašytojas Paulius Norvila, kurio knyga „Stryk Pastrykt“ pateko į vaikiškų knygų penketuką. Tai pirmoji rašytojo knyga vaikams ir tik antras susitikimas su vaikais (pirmasis įvyko tos pačios dienos ryte, Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje).

Smagų ir ironišką paveikslėlių knygos tekstą gausiam susirinkusiųjų vaikų būriui skaitė pats autorius. Pagrindiniam personažui kiškiui Steponui kilo geniali idėja parašyti knygą apie save. Tik, pasirodo, niekam tai neįdomu: nei meškai, nei lapei, nei voveraitei, nei vilkui, nei ežiui, nei šernui… Nuliūdusiam kiškiui paguodą suteikė jo šeima ir kiškių bendruomenė, o prasidėję knygos pristatymai bibliotekoje turėjo didelį pasisekimą tiek pačiai knygai, tiek bibliotekai. Miško biblioteka tapo populiaresnė ne tik už žaidimų aikštelę, bet ir už parduotuvę bei restoraną „Po klevu“. O mes manome, kad rašytojo apsilankymas mūsų bibliotekai suteiks dar didesnio populiarumo ir ji visada išliks ta vieta, kur gera susitikti ir pabendrauti.

Ar linksma paveikslėlių knyga apie šiuolaikinį kiškį vaikams patiko? Tikrai taip, klausimų gausa tuo net neleido suabejoti. Na o pagrindinė knygos mintis – nesustoti, nepasiduoti siekiant savo svajonės – aktuali kiekvienam.

Dėkojame rašytojui Pauliui Norvilai už susitikimą, už padovanotas knygas ir įdomų pokalbį. Už žingeidumą ir aktyvumą dėkojame vaikams bei juos atlydėjusioms mokytojoms – Lilijai Butkevičienei ir Danguolei Petkelienei. Tokie susitikimai džiugina, suartina, praturtina bei skatina norą skaityti bei lankytis bibliotekoje.

Primename, kad už labiausiai patikusias knygas galima balsuoti iki 2020 m. vasario 14 d. interneto svetainėje metuknyga.lt, elektroniniu paštu metuknyga@lrt.lt arba Lietuvos paštu, adresu: „Metų knygos rinkimams“, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51, LT-01109 Vilnius. Nugalėtojus sužinosime Vilniaus knygų mugėje – 2020 metų vasario mėnesį.

Visi visi, strykt pastrykt į Metų knygos rinkimų balsavimą. Kas, jei ne mes?

Danguolė Paliulienė

Trakų VB Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė