Spaudinių paroda „Drauge su Europa“ Grendavės bibliotekoje

Kasmet gegužės 9 d., minint taiką ir vienybę Europos Sąjungoje, švenčiama Europos diena. Tai – Europos gimtadienis. Prieš 74-erius metus Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Šumanas pristatė deklaraciją, kuria pasiūlė politinio bendradarbiavimo Europoje idėją, kad būtų sukurta ilgalaikė taika tarp Europos tautų. Šio pasiūlymo pagrindu sukurta Europos anglių ir plieno bendrija, tapusi dabartinės Europos Sąjungos pagrindu. Lietuvoje Europos diena plačiau pradėta švęsti nuo 2002 m.

Grendavės biblioteka Europos dieną pasitiko pristatydama savo lankytojams parodą „Drauge su Europa“. Joje eksponuojamos knygos bei įvairios brošiūros, susijusios su šia svarbia mums visiems istorine data. Čia galima rasti Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro J. V. Paleckio knygas „Europa tolima ir artima“ bei „Dviejų kartų laiškai“, projektą „Sutartis dėl Konstitucijos Europai“ ir kt.

Paroda bibliotekoje veiks iki gegužės 23 d. Kviečiame apsilankyti. Galbūt pavarčius spaudinių puslapius sužinosite kažką naujo, nepažįstamo ar jums dar negirdėto.

Regina Karpičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Grendavės padalinio vyr. bibliotekininkė