Skaitmeninio raštingumo mokymai Rūdiškių bibliotekoje

Rūdiškių bibliotekoje tęsiamas projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“, skirtas asmenims, kurie vis dar nesinaudoja internetu arba kurių skaitmeniniai įgūdžiai yra nepakankami.

Gruodžio 3 d. startavo trečia grupė, užsiėmimai vyko gruodžio 3, 4, 6, 10, 12, 13 dienomis. Aštuoniolikos valandų mokymuose dalyvavo dešimt suaugusiųjų. Mokymus vedė Trakų VB Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė Teresa Bundzevič. Mokymų metu dalyviai mokėsi naudotis kompiuteriu, išbandė išmaniuosius telefonus ir planšetes, susipažino su Microsoft 2010 programa, mokėsi rengti tekstinius dokumentus, dalintis informacija bei bendrauti internetu su artimaisiais ir draugais ir t.t.

Gruodžio 6, 13 dienomis Rūdiškių bibliotekoje vyko mokymai pažengusiems – „E. bendruomenės Tau: būk aktyvus, unikalus ir verslus“. Šešių valandų mokymuose dalyvavo trylika suaugusiųjų. Mokymus vedė lektorė Miroslava Aziulevičienė. Mokymų dalyviai susipažino su interneto svetainių kūrimo bei e. visuomenės pagrindais, įgijo saugaus naršymo internete žinių bei įgūdžių.

Baigusiems mokymus dalyviams ir užpildžiusiems kursų baigimo anketą, buvo įteikti tai patvirtinantys pažymėjimai.

Kai kurie iš jų, išbandę vienus mokymus, susidomi dar kitomis temomis ir toliau tęsia mokymąsi bibliotekoje. Džiaugiamės, kad atėjusieji mokytis yra motyvuoti, žingeidūs ir nuoširdūs mokymų dalyviai. Mokymų metu jie susipažįsta, susidraugauja ir tampa bendrų tikslų siekiančia bendruomene.

Sveikiname šių grupių dalyvius, sudalyvavusius skaitmeninio raštingumo mokymuose. Linkime panaudoti įgytas žinias praktiškai ir tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius toliau.

Laima Franckevičienė,

Trakų viešosios bibliotekos