Sausio 13-oji su Laisvės gynėjų dienos simboliu

Labai svarbų Lietuvai įvykį – sausio 13-ąją paminėjome su vaikais, trečios klasės mokiniais (mokytoja Dainora Garbštienė). Buvo puiki proga dar kartą pasidžiaugti, jog esame laisvi ir prisiminti tuos, kurie dėl šios laisvės kovojo.

Apie sausio 13 dienos įvykius vaikams papasakojo Vytauto Landsbergio pasakojimas „Sausio sniegenos“, kurį visi kartu klausėmės ir žiūrėjome dideliame išmaniojo kompiuterio ekrane.

1991 metais prie televizijos bokšto 600 taikių ir neginkluotų žmonių pareiškė protestą prieš okupantus. 14 jų žuvo, tarp žuvusių buvo ir mergina – Loreta Asanavičiūtė: pasakojimo „Sausio sniegenos“ herojė.

„Toje šalyje, kurioje žiemą iškrinta sniegas, gyveno mergaitė vardu Loreta. Buvo sausis, taigi žiema. Loreta žiūrėjo pro didelio namo langą ir matė televizijos bokštą. Vyresnysis brolis buvo žadėjęs paaiškinti jai, kaip tas bokštas atsiunčia vaizdus tiesiai į jų šeimos butą, į tą kambarį, kur stovi televizorius ir dažniausiai rodo spalvotus įdomius dalykus. Bet štai dabar jis kažkodėl ėmė rodyti keistenybes, net baisenybes. Tartum į patį televizorių įlindo svetimi vyrai su šalmais, ėjo koridoriumi ir grasino, rėkė ir šaudė, o paskui laidos vedėją Eglę išvarė ir viskas užtemo...“

Laivės gynėjų atminimui darėme gražią neužmirštuolių puokštę. Mėlyni žiedlapiai skatina prisiminti ir padėkoti už mūsų ateitį kovojusiems žmonėms.

Susitikimui baigiantis, Laisvės gynėjams garsiai ištarėme „Ačiū“. Esame tikri ir drąsiai sakome: ši diena nebus pamiršta, o Laisvės gynėjai bus gyvi mūsų širdyse ir mūsų atmintyje.

Danguolė Paliulienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių padalinio vyr. bibliotekininkė