Rykantų bibliotekoje ir vėl kalbėjome apie Šiaurę

Šiaurės šalių literatūros savaitė pirmą kartą vyko 1997-aisiais. Jos tema buvo ,,Žodis Šiaurėje“. Šiemet Šiaurės šalių literatūros savaitės metu vaikai, paaugliai ir suaugusieji buvo kviečiami susipažinti su Šiaurės literatūriniais herojais. Rykantų biblioteka Šiaurės šalių savaitės minėjime dalyvauja jau devintą kartą. Mažieji skaitytojai kasmet susirenka į skaitymus „Auštant“.

Bibliotekoje besilankantys paaugliai, kartu su bibliotekininke, susirinkusiems pristatė medžiagą apie Šiaures šalis, vardijo valstybes, rodė jų vietas žemėlapyje, minėjo ten gyvenančius rašytojus, pristatė jų parašytas knygas. Daugelis vaikų jau buvo susipažinę su Pepės nuotykiais, abejingų nepaliko ir Ronjos istorija, šypsenos veiduose nušvito atpažinus Karlsoną ir Mažylį. Vaikai pamatė, kaip atrodo Šiaurės šalių tautosakos personažai: troliai, nykštukai, elfai, drakonai, milžinai, undinės, vandens dvasios, miško moterys, valkirijos, raganos bei vilkolakiai.

Skaitymui garsu šį kartą buvo pasirinkta Timo Parvela knyga „Elė ir draugai“. Tai Elės ir jos bendraklasių nuotykiai. Skaitant knygą vaikai sekė herojų kasdien sugalvotus naujus išbandymus savo mokytojui, juokėsi iš jų krečiamų išdaigų auklėtojui.

Po skaitymo dalyviams buvo pasiūlyta sudalyvauti žygyje ir taip susipažinti su dar viena veikla, kuri siejama su Šiaure. Bibliotekos svečias, vaikams jau gerai pažįstamas Antanas Bardauskas, pamokė vaikus šiaurietiško ėjimo subtilybių. Išklausę instruktažo bei apsiginklavę p. Antano atsivežtomis šiaurietiško ėjimo lazdomis, dalyviai išskubėjo pasimėgauti gražia diena. Visi mokėsi taisyklingai naudoti lazdas, išjudinti kojas, rankas, klubus ir kūną, bandė judėti ritmiškai.

Šiaurietiškas ėjimas – tai ne tik raumenis sutvirtinantis ir sąnarius pramankštinantis užsiėmimas, bet ir širdies darbą gerinanti mankšta. Šiaurietiško ėjimo entuziastai teigia, kad tai suteikia žvalumo, praskaidrina mintis ir pakelia nuotaiką. Tai itin efektyvi sveikatingumo priemonė, kuri tinka visiems: jauniems, vidutinio amžiaus žmonėms ir senjorams.

Barbara Jocienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rykantų filialo vyr. bibliotekininkė