Rykantų bibliotekoje – apie medų ir bites

Kas pasauly toks saldus?

Kas taip lepina vaikus?

Ar saldainis, ar tortukas?

Cukrus ar šokoladukas?...

Bibliotekoje susirinkę Rykantų universalaus daugiafunkcio centro darželinukai paminėjo Tarptautinę bičių dieną. Iniciatyva minėti šią dieną gimė Slovėnijoje, o šiandien prie jos prisijungė 115 pasaulio šalių, tarp jų ir Lietuva. Slovėnijoje ši diena, gegužės 20 d., yra žinoma kaip Antono Janšos gimimo diena. Jis buvo šiuolaikinės bitininkystės pradininkas ir vienas iš didžiausių bitininkų ekspertų, kilusių iš Slovėnijos.

Renginio „Darbščiosios bitės“ metu vaikams buvo pristatyta knyga „Bitės“, kurią parengė Wojciech Grajkowski. Tai didžiulio formato knyga, žavinti žaismingais ir įtraukiančiais piešiniais, kurią iliustravo žinomas Lenkijos dailininkas Piotr Socha. Vaikai aplankė magišką bičių karalystę, tyrinėjo bičių kūno sandarą, susipažino su jų namais ir įpročiais, sužinojo, kad bitės moka šokti, kad atsirado Žemėje ankščiau už dinozaurus.

Dalyviai žiūrėjo edukacinį filmą vaikams „Žvelgiu į pasaulį pro Bitės akinius“, kurį paruošė Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka. Filmas supažindino vaikus su bičių pasauliu, leido sužinoti apie bičių teikiamą naudą. Vaikai diskutavo apie bites, sutiko, kad reikia jas saugoti, kad jos naudingos ir reikalingos. Mažieji bijo bičių įkandimų, bet labai mėgsta medų, kuriuo buvo vaišinami bibliotekoje vykusio renginio metu. Ragaudani medų mažieji galėjo pačiupinėti vaškuoles – vaško plokšteles avilių lizdiniams rėmeliams, stebėjo, kaip iš jų ir dagties yra gaminama žvakė. Buvo norinčių pasiimti pagamintą žvakę namo, tačiau nenorint nei vieno vaiko nuvilti, nuspręsta tą vienintelę žvakę padovanoti darželiui. Auklėtoja pažadėjo ją uždegti vaikams skaitant knygą.

Barbara Jocienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rykantų filialo vyr. bibliotekininkė