Rūdiškių bibliotekoje viktorina-konkursas „Ką aš žinau apie Lietuvą“

Lietuviais esame mes gimę,

Lietuviais turime ir likt.

Tą garbę gavome užgimę,

Jai ir neturim leist pražūt!

(J. Aisčio eil.)

Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. 1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktą, kuriame rašoma, kad atstatomas 1940 m. svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suvereninių galių vykdymas ir Lietuva nuo šiol yra nepriklausoma valstybė.

Kovo 7 dieną Rūdiškių gimnazijos moksleiviai su mokytoja Elena Červiak atvyko į Rūdiškių miesto bibliotekos organizuojamą viktoriną-konkursą, skirtą Lietuvos nepriklausomybės 29 metų atstatymo progai paminėti. Viktorinos-konkurso klausimai apie Lietuvos istoriją, kalbą, tikėjimą, įžymius žmones, lankytinas vietas. Taigi vaikai atvyko parungtyniauti, pasigalynėti savo žiniomis apie Lietuvą. Mokiniai buvo suskirstyti į 4 komandas: Aukštaitijos, Žemaitijos, Suvalkijos, Dzūkijos, atstovausiančias Lietuvos regionus. Su kiekviena komanda aptarėme prisistatymą, ką jie galėtų pasakyti apie savo regioną ir kur pakviestų apsilankyti.

Jaunimas atsakė į daug klausimų ir daug taškų pelnė. Buvo skaitomi klausimai, tikrinami atsakymai – paeiliui kiekviena komanda pasako teisingą atsakymą, o kitos komandos pasitikrina. Pasitikrinus visus atsakymus, suskaičiavome, kiek teisingų atsakymų – tiek komanda gauna taškų – skanėstų į savo krepšelį. Daugiausiai prizų surinko Žemaitijos ir Dzūkijos komandos. Visi komandų nariai buvo apdovanoti saldžiaisiais prizais.

Moksleiviai noriai išsakė mintis, kaip jie supranta žodžius „garbė, garbingas žmogus, garbingas lietuvis“. Tai ir teisingas, ir daug žinantis, išmintingas, neišduodantis draugo, neišduodantis tėvynės...

Kiekvienos tautos gyvavimas priklauso nuo kalbos išsaugojimo. Tauta gyva, kol gyva kalba. Norint daug nuveikti, nepalūžti, svarbu tikėti tuo, ką darai, tikėti vienas kitu. Lietuviai nuo seno savyje išlaikė tikėjimą. Lietuvių tauta gyvendama drauge, kalbėdama ta pačia kalba, turėdama bendrus papročius, tradicijas, kūrė savo tautos ir valstybės istoriją, ją garsino ir tebegarsina visame pasaulyje daug žymių Lietuvos žmonių. Ką šiandien visi kartu prisiminėme? KALBĄ, ISTORIJĄ, ĮŽYMIUS ŽMONES, pakeliavome po LIETUVĄ.

Būkime stiprūs savo valstybės piliečiai. Būkime stiprūs savo mintimis, žiniomis, užsispyrimu siekti tikslo, nepasiduoti nesėkmėms.

Laima Franckevičienė,

Trakų viešosios bibliotekos