Rūdiškių bibliotekoje – knygos „Tiems, kurie svajoja parašyti knygą“ pristatymas

Rugsėjo 20 dieną Rūdiškių miesto bibliotekoje vyko susitikimas su rašytoja Rasa Sage.

Rasa Sagė prieš metus jau viešėjo Rūdiškių miesto bibliotekoje, tąkart jaunimui pristatė savo knygą „Patyčios“. Knyga apie tai, kaip jaučiasi vaikas, tapęs pašaipos objektu, apie klasės elitą, išvykas ir mokyklinį gyvenimą.

Rasa Sagė yra rašytoja, tinklaraštininkė, publicistė, visuomenės veikėja, dviejų vaikų mama. Jos pirmoji knyga „Laimingi žmonės keliauja dviračiais“ pasakoja apie moters laimės paieškas emigracijoje. Tai – istorija apie drąsą rizikuoti ir pradėti naują gyvenimą, apie didelės laimės paieškas ir mažus gyvenimo džiaugsmus, apie nepasitikinčios, dvejojančios provincijos merginos tapimą savarankiška moterimi, moters tapimą mama. Ir apie meilę, kuri išlaiko didžiausius išbandymus. Tai – psichologinė knyga.

Antrojoje savo knygoje „Tavo likimo krašteliu einu“ rašytoja nagrinėja mažų mūsų poelgių ir sprendimų dideles pasekmes. Kaip mes veikiame vieni kitus, to net nepastebėdami? Kaip „drugelio efektas“ veikia santykiuose? Tarsi akmenukas mestas į vandenį, sukelia ratilus, kurie keliauja toli, apima daugelio žmonių likimus.

„Tiems, kurie svajoja parašyti knygą“ – tai elektroninė knyga. Joje 33 autorių, išleidusių savo knygas, patirtys. 200 puslapių patirties, patarimų, žinių ir įkvėpimo. Rašytoja papasakojo apie knygos siužetą, atsakė į skaitytojų pateiktus klausimus.

Ji teigė, kad „parašyti knygą nėra jau taip sudėtinga. Reikia tik noro, kantrybės, žinių. Mūza ateis, tačiau jai reikia pasiruošti“. Rasa Sagė visada domėjosi psichologija, dvasiniu tobulėjimu, o labiausiai – santykiais. „Geri santykiai kiekvienam žmogui yra svarbiausia laimės augimo ir žydėjimo terpė. Jei santykiai su savimi ir aplinka geri, gyvenimas yra mielas. Jei santykiai blogi, viskas, kaip gūdžią naktį, nusidažo juodomis spalvomis...“, – sako Rasa Sagė.

Pasak Rasos Sagės, būdama jau mama, ji nusprendė, ko iš tikrųjų nori iš gyvenimo, ir iš esmės pakeitė jį – po vaiko priežiūros atostogų nebegrįžo į darbą ir visą savo laiką skyrė knygų rašymui. Paklausta, ką reiškia „Sagė“, tai pavardė ar pseudonimas, rašytoja teigė, kad tai – susikurtas slapyvardis.

Rasa Sagė rašo ne tik knygas, bet ir straipsnius, tinklaraštį www.apiesantykius.lt, aktyviai bendrauja su kitais rašančiais žmonėmis. Rašytojos iniciatyva buvo įkurta „Lietuvos laisvalaikio literatūros lyga“, vienijanti lietuvių laisvalaikio literatūrą kuriančius rašytojus. Šios lygos tikslas – skatinti skaityti ir kurti lietuvių literatūrą, formuoti kritikos tradiciją.

Rasa Sagė su šeima gyvena Olandijoje. Olandams šypsotis yra kultūros dalis. Pasak rašytojos, olandai natūraliai tiki, kad visada viskas bus gerai, jie yra optimistai, jiems patinka matyti laimingus žmones.

Šiltas susitikimo vakaras su rašytoja prabėgo nepastebimai greitai, kupini gerų emocijų palinkėjome rašytojai kūrybinės sėkmės. Mes dar kartelį įsitikinome, kad literatūra gali ne tik suteikti skaitymo malonumą, bet ir pagerinti santykius!

Laima Franckevičienė,

Trakų viešosios bibliotekos