Rūdiškių bibliotekoje – Dariaus Kairaičio tapybos darbų paroda „Žmogeliukai“

Rūdiškių miesto biblioteka džiaugiasi galėdama pristatyti unikalią ir originalią Dariaus Kairaičio tapybos darbų parodą „Žmogeliukai“.

Darius Kairaitis – trakietis. Tapyti pradėjo 2018 m., būdamas 48-erių. Įdomu tai, kad Darius nėra baigęs jokios menų mokyklos, tapybos kursų ar studijos. Jis – savamokslis menininkas. Po pirmųjų  parodų, jo darbai sulaukė įvertinimo ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio, o tai paskatino jį dar labiau atsiduoti kūrybai. Šiuo metu tapyba yra pagrindinė Dariaus Kairaičio veikla.

„Mano paveikslus ir jų reprodukcijas yra įsigiję asmenys iš Lietuvos, Airijos, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Rusijos ir JAV. Kurdamas paveikslą pradedu nuo idėjos ir kompozicijos. Prieš imdamas teptuką į rankas ilgai sėdžiu prie būsimo paveikslo eskizo ir tik tada, kai turiu eskizą, pradedu tapyti. Mano darbuose figūruoja žmogeliukai, kaip aš juos vadinu. Jų pagalba man lengviau perteikti tai, kuo gyvenu ar gyvenau, ką jaučiu ar patyriau. Kiekviename iš jų yra dalelė manęs ir mano gyvenimo. Savotiškas gyvenimo potyrių, išgyvenimų ir jausmų archyvas“ – sako menininkas. Dariaus Kairaičio paveikslai žavūs, neretas kelia šypseną, be to, kiekvienas paveikslas pasakoja skirtingą istoriją. Tai nežemiškos būtybės su labai žemiškomis istorijomis.

Paroda Rūdiškių bibliotekoje eksponuojama iki 2023 m. sausio 2 d. Kviečiame apsilankyti ir pasigrožėti Dariaus Kairaičio žmogeliukais.

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių padalinio informacija