Pristatyta meno projekto „Būkime kartu, kurkime drauge“ darbų paroda

Pristatyta meno projekto „Būkime kartu, kurkime drauge“ darbų paroda

Rugsėjo 26 d. Trakų viešojoje bibliotekoje vyko VšĮ dienos centro „Mes esame“ iš Vilniaus socialinio meno projekto „Būkime kartu, kurkime drauge“ darbų parodos pristatymas. Į parodos pristatymą atvyko dienos centro lankytojai, socialiniai darbuotojai.

Susirinkusius pasveikino ir apie centro veiklą papasakojo VšĮ dienos centro „Mes esame“ direktoriaus pavaduotoja Inesa Fedorovič. VšĮ dienos centras „Mes esame“ yra dienos socialinės globos įstaiga.

Pagrindinis centro tikslas – suteikti specialių poreikių asmenims galimybę išmokti specialybės, integruoti juos į visuomenę, suteikti jiems globos, specialiąsias, bendrąsias socialines paslaugas, užtikrinti užimtumą bei organizuoti laisvalaikio praleidimą ir pagal galimybes įdarbinti.

Todėl centre veikia gamybinės dirbtuvės: siuvimo, keramikos dirbinių gamintojo, odos dirbinių gamintojo, medienos dirbinių gamintojo, pynėjo iš vytelių, mezgimo, audimo. Centre taip pat veikia meno studija, vykdoma sportinė veikla: fizinis lavinimas – kineziterapija, organizuojama projektinė veikla, renginiai, stovyklos, įvairios išvykos.

Vilniaus senamiestyje veikia Informacinis centras – parduotuvė vykdo Lietuvos neįgaliųjų organizacijų ir atskirų negalios asmenų pagamintos produkcijos realizaciją bei teikia informaciją apie esamas proto negalės įmones ir įvairias visuomenines organizacijas.

Apie meno projektą „Būkime kartu, kurkime drauge“ papasakojo Vaida Šeduikienė – socialinių programų koordinatorė.

Šis projektas buvo vykdomas Vilniaus dailės akademijos Tekstilės meno ir dizaino katedros bendra iniciatyva, besitęsianti daugiau nei dešimtmetį, kuria siekiama parodyti proto ir psichikos negalią turinčių žmonių gebėjimą įsitraukti į įvairias kūrybiškas veiklas.

Apie projekto eigą pasakojo centro užimtumo specialistė Laima Kazlauskaitė.

Centro lankytojai paišė ir tapė savo darbus tekstilei skirtais dažais ir flomasteriais ant medvilnės skiaučių, o vėliau ir marškinėlių. Vėliau piešiniai buvo perkelti kaip spaudai ant marškinėlių. Kiekvienas darbas yra originalus ir vienetinis. Marškinėlius galima įsigyti ir Vilniuje esančioje parduotuvėje.

Centro darbuotojos atsakė į susirinkusiųjų klausimus ir patikino, kad projektas bus tęsiamas ir toliau.

Renginio metu centro lankytojas Danielius pademonstravo savo pirmąjį tapybos darbą ant medžiagos, papasakojo, kodėl pasirinko būtent Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčios vaizdą.

Parodos pristatyme dalyvavo ir Trakų neįgaliųjų užimtumo centro lankytojai.

VšĮ dienos centro „Mes esame“ socialinio meno projekto „Būkime kartu, kurkime drauge“ darbų paroda Trakų viešojoje bibliotekoje veiks iki spalio 16 d.

Kviečiame apsilankyti!

 

Irena Jocienė

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė

Interaktyvus Lentvaris QR
Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Interaktyvi biblioteka
Vilnijos vartai
Atrasti iš naujo
„Knygų startas“
Kika
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
epaveldas.lt