Prasmingai praleistas laikas Rūdiškių bibliotekoje

Lapkričio 21 dieną Rūdiškių bibliotekoje vykstančios Suaugusiųjų mokymosi savaitės „Mokymosi pasaulis laukia. Keliaukim!“ metu paskaitą vedė lektorius, gydytojas, natūralios medicinos sveikatos centro „Vilcacora“ vadovas Tomas Vilūnas.

Neplanuotai pasikeitus temai, nenusivylėme, nes išklausėme paskaitą kita aktualia tema – „Vidaus organų ligos dėl bendro kraujo apytakos sutrikimo“.

Gydytojo teigimu, žmogaus organizme širdies ir kraujagyslių sistema yra pati svarbiausia, nes nuo jos priklauso visos gyvybinės funkcijos. Medikų turimi duomenys bei statistika rodo, kad Europos šalyse, tarp jų ir Lietuvoje, daugiausiai visų žmonių miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Šiuolaikiniai žmonės gyvena beprotišku gyvenimo tempu, todėl dažnai pamiršta pasirūpinti paprastu dalyku – pakankamu skysčių kiekiu organizme. Pasak lektoriaus Tomo Vilūno, mūsų kūnas sudarytas iš 60–70 proc. vandens, kuris užtikrina normalias organizmo funkcijas.

Kas atsitinka, kai organizme trūksta vandens? „Jeigu laiku nepapildome vandens atsargų, normali šarminė organizmo terpė tampa rūgštine, todėl gali sutrikti kraujo apytaka, virškinimas, nusilpti imuninė sistema, pakisti mikroelementų balansas – organizmui pradeda trūkti kalcio, kalio, B grupės vitaminų ir kitų būtinų medžiagų“, – vardija gydytojas. Bet ne visi žmonės geria vandenį. Daugelis mieliau renkasi arbatą, kavą, sultis ar kitus gėrimus, per pietus valgo sriubas. Todėl rekomenduojama kasdien suvartoti daugiau paprasto geriamojo vandens, kurį organizmas lengviausiai pasisavina.

Kas lemia kraujotakos sistemos ligų atsiradimą? Ką daryti, kad kraujagyslės gerai funkcionuotų? Kokios medžiagos pagerina kraujagyslių funkcionavimą? Į šiuos auditorijai rūpimus klausimus pašmaikštaudamas ir stengėsi atsakyti gydytojas Tomas Vilūnas.

Dėkojame lektoriui. Paskaita buvo įdomi, o svarbiausia – naudinga. Rūpinkimės savo sveikata. Juk ji – didžiausias mūsų turtas. Tik būdami sveiki galime džiaugtis ir gyventi pilnavertį gyvenimą.

Laima Franckevičienė,

Trakų viešosios bibliotekos