Prabėgo dvyliktas „Auksinio proto“ žaidimas, liko tik keturi!

Trakų viešojoje bibliotekoje, tradiciškai, keturios komandos toliau varžėsi „Auksinio proto“ žaidime. Dalyviai spėliojo žymių žmonių pavardes, klaidžiojo miškų tankmėse, demonstravo savo žinias apie pseudomokslą. Susumavus visus taškus, vakaro nugalėtojais tapo „Protoriaus“ komanda, surinkusi 73 taškus ir atsakiusi į antrojo turo bonus klausimą. „Išmanieji protai“ liko antrieji, surinkę 66 taškus. Tik vienu tašku atsilikę, tretieji liko „Titnaginiai kirvukai“, kurie taip pat atsakė į antrojo turo bonus klausimą. „Trakai kaip kurortas“ užėmė ketvirtąją vietą. Sveikiname nugalėtojus puikiai sužaidus dvyliktąjį šio sezono žaidimą!

Be galo džiaugsminga šio sezono naujiena ta, kad „Titnaginiai kirvukai“ iškovojo kelialapį į „Auksinio proto“ TV žaidimą ateinančiame sezone!!! Sveikiname ir didžiuojamės puikiu komandos pasiekimu ir, žinoma, linkėsime didžiausios sėkmės, stebėdami komandos atstovo pasirodymus televizijos ekrane!!!

PAVYZDINIAI ŽAIDIMO KLAUSIMAI:

KLAUSIMAS: 1905 metais Labdaringosios Petrapilio lietuvių ir žemaičių draugijos surengtame lietuviškame vakare pirmą kartą viešai buvo atliktas JIS. Debiutiniame pasirodyme buvo nepanaudotas svarbiausias JO atributas, kurį, pasak choreografo Vidmanto Ežerskio, šiais laikais labai nelengva rasti. Įvardinkite tą atributą.

ATSAKYMAS: KLUMPĖS. 1905 metais buvo pirmą kartą atliktas šokis klumpakojis, tačiau šokėjai buvo be klumpių. Pasak choreografo V. Ežerskio, didžiausia problema šiais laikais yra rasti klumpes, kadangi senieji amatininkai jų jau nebedrožia. Tai, kad klausime paminėtas žodis „choreografas“, turėtų leisti suprasti, jog kalbama apie kažkokį šokį, o tai, kad labai sunku rasti tą atributą, turėtų susiaurinti atsakymo paieškas, kadangi įvairūs šokių atributai kaip skrybėlės, juostos ir t.t., ko gero, nėra retenybė.

Šaltinis: https://www.delfi.lt/veidai/muzika/klaipedoje-varzysis-klumpakojo-sokejai.d?id=3309255

Šaltinis: https://kultura.lrytas.lt/-11480335181147634594-tarptautiniame-konkurse-rekordinis-klumpakojis.htm

KLAUSIMAS: Stalingrado mūšio metu JOS tapo tikru galvos skausmu vokiečiams – manoma, kad dėl JŲ padarytos žalos net apie 200 vokiečių tankų pasitraukė iš mūšio taip jo ir nepradėję. Tuo tarpu 1940 metais ekrane Džaspero vardu pasirodžiusiam herojui JI yra tikras galvos skausmas. Kas JI arba JOS?

ATSAKYMAS: PELĖ / PELĖS. 1942 metų lapkritį, Stalingrado mūšio metu, 48-jam vokiečių tankų korpusui buvo įsakyta persikelti 75 km nuo esamos vietos. Po kelių dienų tankai atvyko į bazę, tačiau net 62 tankai iš 104 negalėjo kautis, nes buvo sugedę. Manoma, kad Stalingrado mūšio metu apie 200 vokiečių tankų iškrito iš rikiuotės dėl pelių padarytų nuostolių. Per ilgas laukimo savaites pelės įsikūrė vokiečių tankuose ir sugraužė izoliacines medžiagas bei pažeidė laidus. 1940 metais ekrane debiutavo animacinis filmukas „Džasperas ir Džinksas“, dabar žinomas kaip „Tomas ir Džeris“, kuriame katinas Tomas peliuką Džerį bando sugauti jau beveik 80 metų.

Šaltinis: https://en.wikipedia.org/wiki/Tom_and_Jerry

Dėkojame dalyviams už nuolat demonstruojamus puikius rezultatus, linkime sėkmės ateinančiuose žaidimuose ir pasimatysime po savaitės tryliktajame protmūšyje!

Akvilė Narbutienė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė