Populiariausių knygų rašytoja Irena Buivydaitė – Rūdiškių bibliotekoje

Gegužės 24 dieną Rūdiškių miesto bibliotekoje įvyko rašytojos, vertėjos Irenos Buivydaitės-Kupčinskienės kūrybos popietė.

I. Buivydaitė gimė ir iki aštuoniolikos metų augo Šiauliuose, vėliau išvyko studijuoti į sostinę. Pasirinko anglų kalbos ir literatūros studijas Vilniaus universitete. Dėl tokio pasirinkimo nesigailėjo. Rašytoja su šeima dabar gyvena Dzūkijos sostinėje Alytuje, yra be galo prisirišusi prie šios vietos. I. Buivydaitė-Kupčinskienė ne tik rašo knygas, bet ir dirba dėstytoja Alytaus kolegijoje. Ji yra išvertusi tokių žymių autorių kaip Jodi Picoult, Barbaros Carland, Mario Puzo, Sandros Brown, Danielle Steel ir kt. knygas. Iš viso išvertė 35 užsienio šalių rašytojų romanus. Rašytoja daug keliauja – vertėjos darbas leido pamatyti daug pasaulio vietų.

Susitikimą su rašytoja pradėjome pokalbiu apie kūrybą. Pirmosios romanų užuomazgos gimė iš nuobodulio persikėlus į tuomet nykų provincijos miestą iš studijų miesto šurmulio. Pirmoji I. Buivydaitės knyga pasirodė 1995 metais, tai buvo romanas „Šimtas baltų mersedesų“. „Rožių dvaras“ – jau tryliktoji autorės knyga. Skaitytojai labiausiai pamėgo rašytoją už jos romanus „Tikros ir netikros seserys“, „Kitapus veidrodžio“, „Nebaigta kalnų sakmė“. Autorės knygos yra vienos skaitomiausių šalies bibliotekose.

„Aš rašau apie gyvenimą, mano knygose atsispindi gyvenimiškos istorijos, tačiau jos nėra tikros. Tikras gali būti tik koks nors mažytis epizodas, o siužetas yra fantazijos vaisius“, – teigia autorė. Ji sako, kad rašymas yra ir pomėgis, ir aistra, taip pat pabėgimas nuo kasdienybės. Mėgsta rašyti Nidoje, kur išvažiuoja viena. Pirmiausia autorė rašo sau, o paskui atsiranda noras pasidalinti išgyvenimais su kitais. Kad rašytojos kūriniai populiarūs ir mėgstami skaitytojų, pripažinome ir mes, bibliotekininkės. Susitikimo proga negalėjome paruošti I. Buivydaitės-Kupčinskienės romanų parodėlės – buvo likusios tik dvi knygos, kitos – paimtos skaitytojų.

I. Buivydaitė-Kupčinskienė pristatė ir naujausią romaną „Rožių dvaras“. Rašytoja papasakojo, kaip kilo sumanymas parašyti šį romaną, bei trumpai pristatė jo siužetą, atsakė į skaitytojų pateiktus klausimus. Visus nustebino tai, jog romaną „Rožių dvaras“ autorė parašė per keturis mėnesius. Tai labai šiuolaikiška knyga, gyva, tikra.

Susitikimo pabaigoje buvo galima įsigyti naujausią romaną „Rožių dvaras“ su autorės autografu ir palinkėjimais. Kupini gerų emocijų palinkėjome rašytojai sukurti dar daug jaudinančių romanų.

Laima Franckevičienė,

Trakų viešosios bibliotekos