Popietė vaikams „Knyga mano gyvenime“ Dusmenų bibliotekoje

Aš – tai pasaulis, o pasaulis – tai aš,

Nes knygą atsivertęs atsiduriu visur, esu bet kas,

Paveikslų valtimi, ant sakinio bangų

Nusiiriu tolyn – ir vėl atgal grįžtu.

(Hani D. El – Masri )

Knygos skaitymas vaiko gyvenime yra labai svarbus, nes jis padeda pažinti pasaulį, suteikia didelę gyvenimišką patirtį, žadina vaizduotę, jausmus. Ir kas vaikystėje nėra girdėjęs sekamų pasakų? Ko gero tokių nėra ir nesuklysiu pasakiusi, kad pasakos iš vaikystės – tai patys šilčiausi prisiminimai.

Kiekvienais metais balandžio 2-ąją visame pasaulyje yra švenčiama Tarptautinė vaikų knygos diena. Ji pradėta minėti nuo 1967 m., o Lietuvoje vėliau – nuo 1993 m. Džiugu ir tai, kad balandžio 2-oji sutampa su žymaus danų pasakininko Hanso Kristiano Anderseno gimtadieniu. Šiais metais minimos 219-osios jo gimimo metinės.

Dusmenų biblioteka taip pat kiekvienais metais švenčia Tarptautinę vaikų knygos dieną. Šiemet surengta popietė „Knyga mano gyvenime“. Jaunieji dalyviai  su malonumu klausėsi  H. K. Andersono pasakos „Bjaurusis ančiukas“, kurią vėliau trumpai aptarė, prisiminė daug kartų žiūrėtą filmuką, pastatytą pagal šį pasakojimą. Taip pat bibliotekininkė supažindino popietės dalyvius su šių metų Tarptautinės  vaikų knygos dienos rėmėju, tai  – IBBY Japonijos skyriumi, o šių metų raktinis žodis yra „vaizduotė“. Buvo aptartas be galo įspūdingas šiai dienai skirtas plakatas. Vėliau visi vaikai pasigamino po knygelę, kurią puošė, dekoravo.

Išsiskirdami jaunieji lankytojai pažadėjo daugiau skaityti, juk skaitant galima patirti daug įdomaus. Juk knyga yra ištikimiausia draugė ir mažam, ir dideliam. Bendraukime su vaikais, bet raskime laiko ir knygai.

Dėkojame visiems dalyvavusiems, knygos Jūsų laukė, laukia ir lauks.

Rima Voverytė,

Trakų viešosios bibliotekos Dusmenų filialo vyr. bibliotekininkė