Popietė „Teatro pasaulis“ Rūdiškių bibliotekoje

Kovo 26 d., antradienį, Teatro dienos išvakarėse Rūdiškių bibliotekoje lankėsi aktorė, mūsų bendruomenės narė Dalia Overaitė.

Vorkutoje lietuvių tremtinių šeimoje gimusi Dalia Overaitė į Lietuvą grįžo būdama devynerių. Čia baigė aktorinio meistriškumo studijas Lietuvos konservatorijoje, o su legendiniu Dalios Tamulevičiūtės dešimtuku pradėjo naują erą Jaunimo teatre. Vėliau vaidino Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, Oskaro Koršunovo teatre, Kauno akademiniame dramos teatre, Vilniaus mažajame teatre. Kūrė reikšmingus vaidmenis D. Tamulevičiūtės, E. Nekrošiaus, J. Vaitkaus, G. Varno ir kitų režisierių spektakliuose. Jos vaidmenys ne kartą apdovanoti ir nominuoti kaip vieni iškiliausių sezono darbų.

Susitikimo metu aktorė jautriai prisiminė savo vaikystės metus, praleistus tremtyje, pasakojo apie savo vaidmenis teatre, su rūdiškiečiais žiūrėjome ištraukas iš jos spektaklių. Nors jai teko dirbti su daugeliu puikių režisierių, daugiausiai šiltų žodžių ji skiria E. Nekrošiui. Tik jo nuopelnu tapo išlaisvėjusi, atsiskleidusi ir atsikračiusi savo baimių.

Dėkojame aktorei Daliai Overaitei už galimybę iš arčiau pažvelgti į teatro pasaulį, jos sukurtus vaidmenis ir pažinti ją kaip šiltą, nuostabią asmenybę.

Nijolė Zaveckienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių padalinio vyresnioji bibliotekininkė