Pepės gimtadienis Tiltuose

Lapkričio 16 d. į Šiaurės šalių literatūros savaitės skaitymus įsijungė ir Tiltų bibliotekos skaitytojai. Biblioteka buvo šventiškai papuošta, sienas puošė Pepės ir jos draugų „nuotraukos“. „Auštan“ į literatūros rytmetį susirinkę vaikai, sužinojo, kad tokie skaitymai vyksta ne tik Šiaurės, bet ir Baltijos šalyse, o Lietuvoje jie vyksta daugiau kaip 20 metų. Šių metų tema – šventės Šiaurės šalyse.

Švenčių būna įvairiausių, jos pripildo sielą džiugaus laukimo, pakelia nuotaiką, paįvairina kasdienį gyvenimą. Pati populiariausia šventė – gimtadienis. Visiems labai rūpėjo sužinoti, kaip savo gimtadienį atšventė pramuštgalvė mergaitė Pepė, kurią aprašė visame pasaulyje garsi švedų rašytoja Astrida Lindgren knygoje „Pepė Ilgakojinė“. Skaitymus pradėjo bibliotekininkė, o paskui tęsė vaikai. Visi sužinojo, kad Viloje Vilaitėje Pepė šventė kartu su Tomiu ir Anika, ponu Nilsonu ir arkliu. Skaitymai neprailgo, nes vietoje nenustygstanti Pepė sugalvojo ir dovanėlių, ir žaidimą, ir netgi užlipti ant aukšto pasveikinti vaiduoklius. O kai jos draugus į namus išsivedė tėtis, Pepė pavymui dar sušuko, kad užaugusi taps jūrų plėšiku.

Išklausę pasakojimo, smagiai nusiteikę, vaikai užrašė savo sveikinimus ir palinkėjimus Pepei. O tuomet ir jie sulaukė Pepės gimtadienio torto, saldumynų ir netgi dovanėlių. Juk, kaip sakė Pepė, niekas nedraudžia savo draugams dovanoti dovanėles. Pasibuvę kartu, pilni įspūdžių, šventės dalyviai išskubėjo papasakoti kitiems, kad gimtadienius švęsti labai smagu.

Elena Žilinskienė,

Trakų viešosios bibliotekos Tiltų filialo vyr. bibliotekininkė