Pepės gimtadienio šventė Rūdiškių bibliotekoje!

Atėjus liūdniausiam gamtos metui – šlapiam, niūriam ir tamsiam – lapkričiui, kasmet vyksta Šviesos ir žodžio šventė – Šiaurės šalių literatūros savaitė. Visose Šiaurės šalyse organizuojami garsiniai knygų skaitymai, susitikimai su rašytojais, pokalbiai, parodos ir įvairūs kiti renginiai. Tamsiausias metų laikas neigiamai veikia mūsų nuotaiką, todėl svarbiausias savaitės akcentas – uždegti žvakutę ir prie jos skaityti. 2019 metų tema, kaip niekad, pilna džiugesio – Šventės Šiaurės šalyse. Rūdiškių bibliotekoje šią savaitę paminim kasmet ir labai jos laukiam.

Pirmadienis – pati svarbiausia – didžioji skaitymų diena, ir kaip džiugu savaitės pradžią pradėti šventiškai nusiteikus ir pasipuošus. O kaip gi kitaip, juk susirinkome į Pepės gimtadienį, kuris yra švenčiamas lapkričio mėnesį! Mes primename, kad knygą „Pepė Ilgakojinė“ parašė bene žymiausia švedų vaikų rašytoja Astrida Lindgren ir skyrė ją savo dukrai Karin Nyman. Istorija apie nuoširdžią ir stiprią mergaitę, kuri gyveno viena Švedijos kaimelyje su beždžionėle bei arkliu, turėjo du ištikimus draugus – Tomį ir Aniką, tapo labai populiari ir sulaukė daugybės ekranizacijų. Ši knyga švedams yra tarsi nacionalinė vertybė, skelbianti lygybės idėjas.

Mūsų bibliotekoje dalyvius pasitiko pati Pepė, kuri su savo oranžinėm kasytėm bei dryžuotom kojinėm bematant visiems sukėlė norą šypsotis, gimtadienio dalyviai taip pat pasistengė atrodyti nekasdieniškai. „Tidelipom pidelidei“, – tarė Pepė vaikams, ir gimtadienis prasidėjo. Pepė buvo pasveikinta ir apdovanota puokšte iš spalvoto kopūsto, pačių vaikų darytais atvirukais.

Ištrauką apie tai, kaip šventė savo gimtadienį, skaitė Pepė, o visi gavo progą pasidalinti savo gimtadienio šventimo ypatumais, papasakoti apie geriausias dovanas. Ak, ir prisiklausėme! Dar vaikai piešė tortą Pepei, kuris buvo tik pradžia, nes vaikų laukė staigmena – tikras tortas! Na, koks gali būti gimtadienio šventimas be svarbiausio stalo akcento.

Nuoširdžiai tikimės, kad šis rytmetys buvo įsimintinas ir džiugus, o tortas – gardus ir ypatingas. Siunčiam tūkstantį linkėjimų ir bučinių rytmečio dalyviams – mokytojai Jolantai Dulskienei ir jos auklėtiniams. Buvo smagu, šilta ir linksma! Lapkričio vėsa mūsų nuo šiol nejaudina.

Danguolė Paliulienė

Trakų VB Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė