Pažintis su renkamomis „Metų knygomis“ vaikams

Tiltų bibliotekos jaunieji skaitytojai balandžio 2 d. literatūros popietės „Vaikų metų knyga 2023“ metu šventė žymaus danų pasakų kūrėjo Hanso Kristiano Anderseno gimimo ir Tarptautinę vaikų knygos dieną. Lietuvoje ji kasmet minima nuo 1993 m., o pasaulyje – nuo 1967 m., kuomet Vokietijos vaikų rašytoja Jella Lepman laišku kreipėsi į pasaulio skaitytojus, ragindama vaikų knygos dieną minėti visame pasaulyje. Šią šventę remia kurios nors šalies IBBY – Tarptautinės vaikų ir jaunimo knygos asociacijos skyrius. Tos šalies rašytojas parašo laišką – kreipimąsi į skaitytojus, o dailininkas sukuria plakatą ir nurodo temą. Šiais metais šventę remia Japonijos IBBY skyrius. Skaitytojai susipažino su iškilios japonų rašytojos, H. K. Anderseno premijos laureatės, parašiusios apie 250 knygų, Eiko Kadono sukurtu kreipimuisi „Ant sparnų istorijos keliauja“ ir puikios iliustruotojos Nanos Furiya sukurtu plakatu bei pasirinkta tema „Vaizduotė“.

Vėliau vaikai buvo supažindinti su akcijos „Renkame metų knygą 2023“ ekspertų komisijos narių atrinktomis lietuvių autorių vaikų kategorijos penketuko knygomis, buvo skaitomos ištraukos iš bibliotekoje esančių knygų – trumpi pasakojimai iš Inos Ogenskienės knygos „Koncertas turėklui“ bei Mariaus Marcinkevičiaus ir iliustruotojos Linos Itagaki komiksų knygos „Mergaitė su šautuvu. Istorija apie mergaitę partizanę“, kurioje aprašomas Lietuvos pokario laikotarpis, partizanų kova prieš okupantus.

Skaitytojai džiaugėsi atnaujintomis bibliotekos patalpomis, diskutavo, kodėl reikia skaityti, ką knygų skaitymas teikia žmogui, akcentavo naujas žinias, pažintį su pasauliu, kelionę laiku, vaizduotės lavinimą, o tada, prisiminę ką tik praėjusią Velykų šventę, piešė savo margučius ir margino įvairiais raštais.

Dėkojame visiems dalyvavusiems, o negalėjusius ateiti kviečiame apsilankyti artimiausiu metu, rinktis knygas, skaityti ir iki balandžio 23 d. padėti išrinkti geriausią knygą, o taip pat nepamiršti perskaitytas knygas užregistruoti ir „Skaitymo maratone“, kuris tęsis iki liepos pabaigos.

Elena Žilinskienė,

Trakų viešosios bibliotekos