Pažintis su medžiais ir jų gydomąja galia

Pažintis su medžiais ir jų gydomąja galia

Trakų viešoji biblioteka pakvietė lankytojus į Daivos Červokienės knygos „Kaip gydo medžiai“ pristatymą.

Jau gilioje senovėje daugelis tautų buvo sukaupusios žinių apie įvairių medžių energetinį poveikį žmogaus sveikatai. Kad medžiai gydo – girdėjome ne vienas. Tačiau kurie? Kaip? Ir kodėl? Atsakymus į šiuos klausimus dabar galime rasti perskaitę knygą „Kaip gydo medžiai“.

Liaudies medicina, tautosaka, etnografija Daivą domino nuo studijų laikų, kai pradėjo dalyvauti Vilniaus universiteto kraštotyros klubo veikloje, ekspedicijose. Daug įvairios informacijos ji surinko dirbdama žurnalistinį darbą, kalbindama žmones, tyrinėjusius augalų gydomąsias savybes.

Kai dirbo „Valstiečių laikraštyje“, vieno renginio, skirto Eugenijai Šimkūnaitei atminti, metu, dovanų  gavo nedidelę medžių horoskopų knygelę. Knygos autorė pagal biologijos mokslų daktarės E. Šimkūnaitės pasiūlytą medžių horoskopą aprašė dažniausiai Lietuvoje augančius medžius ir krūmus.

Susitikimo metu D. Červokienė daugiausiai pasakojo apie laiką, kuriame dabar esame – apie pavasarį. Kovo mėnuo neįsivaizduojamas be kadagio. Manoma, kad jų amžius yra labai ilgas – iki 1000 metų, bet Lietuvoje tokių neaptikta, siekia tik iki 500 metų. Manoma, kad čia jiems turi įtakos gamtinės sąlygos – kadagiai greitai užauga ir greitai sutręšta. Pietų kraštuose šie augalai auga lėčiau ir ilgiau.

Taip pat autorė papasakojo apie amalo gydomąsias savybes. Amalai Lietuvoje auga savaime. Paprastai yra aptinkami Pietų Lietuvoje. Gydomosiomis savybėmis pasižymintis paprastas amalas jau nuo senų laikų naudojamas liaudies medicinoje. Jis veikia širdies ir kraujagyslių sistemą. Augalas taip pat skatina šlapimo išsiskyrimą, stabdo kraujavimą, juo gali būti gydomos kai kurios inkstų ligos ir aterosklerozė.

Daugiau žinome apie medžių energetiką, bet svarbios ir kitos jų savybės. Dažniausiai medžiai yra donorai, bet yra ir medžių – vampyrų.  Prie maitinančių savo energija priskiriami ąžuolai, akacijos, beržai, pušys, klevai, gluosniai, liepos, kaštonai, uosiai, šermukšniai, obelys. Pasisavina žmogaus energiją: drebulės, topoliai, eglės, alksniai, ievos (prie jų žmogui reikėtų eiti, kai jo paties energija bloga, sukelta pykčio, stresų; šie medžiai pagerins savijautą išsiurbdami blogą energiją).

Knygos autorė trumpai  papasakojo ir apie blindes, karklus, gluosnius, ievas, jų pagrindines savybes. Renginio metu buvo skaitomos ištraukos iš knygos apie šiuos medžius, bei „Pasaka apie kilmę“.

Medžiai ir krūmai augalų pasaulyje skiriasi vieni nuo kitų panašiai, kaip žmonės gyvūnijos pasaulyje. Blindės – moteriškos giminės, mažesnės, žalsvos, vyriškos – ryškios geltonos. Vyriškas kadagys aukštesnis, o mažesni – moteriškos giminės bei vaikai.

Autorė pasidalino ir  savo patirtimi naudojantis kai kurių medžių arbatomis, vaisiais ir žiedais, atsakė į susirinkusiųjų klausimus.

Renginio metu skambėjo Trakų meno mokyklos moksleivio akordeonisto  E. Saudausko atliekami kūriniai (mokytoja R. Mikiškienė). Galima buvo įsigyti knygų su autorės autografu. Jeigu domitės liaudies medicina, jas galėsite rasti ir Trakų viešojoje bibliotekoje.

Irena Jocienė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė

Interaktyvus Lentvaris QR
Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Interaktyvi biblioteka
ManoTapyba.lt
Atrasti iš naujo
Vilnijos vartai
„Knygų startas“
Kika
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
epaveldas.lt