Pažintis su biblioteka

Meilę knygoms reikia skiepyti nuo pirmųjų dienų – skaityti pasakas, vartyti paveikslėlius. Įrodyta, kad skaitantys žmonės yra laimingesni. Skaitymas lavina vaizduotę, sumažina stresą, prailgina gyvenimo trukmę.

Rugsėjis pažymimas naujais mokslo metais. Nauja pradžia – naujos taisyklės. Rugsėjo 24–25 d. su darželinukais ir 1–2 klasės mokiniais susipažinome Senųjų Trakų bibliotekoje. Paklausus, ką vaikams reiškia žodis BIBLIOTEKA, choru atsakė – NAUJOS KNYGOS. Kad vaikai galėtų naudotis naujomis knygomis, privalo susipažinti su bibliotekoje galiojančiomis taisyklėmis ir sąlygomis, kaip puoselėti ir mylėti knygas, kad jos dar ilgai džiugintų skaitytojus. Reikšmingiausias dalykas skaitant ir vartant naujus knygos lapus – tai daryti švariomis rankutėmis ir be maisto šalia. Vaikai su tuo nedvejodami sutiko. Kitas svarbus žingsnis – išsirinkti knygą pagal savo amžių bei patinkantį žanrą. Vadovaujantis pateiktais žingsniais išsirenkame knygą ir atsiduodame skaitymo malonumui. Su darželinukais perskaitėme jų išsirinktą knygą „Nuraminsiu tave, net jei šėls audra“, apie mamos ir vaiko ryšį. Su mokiniais įtvirtinome žinias, perskaitę knygą „Lokys bibliotekininkas“. Šiuolaikiniame gyvenime mes nuolat skubame ir ne visada atrandame laiko su vaikais paskaityti, bet smagu buvo girdėti, kad kai kurie tėvai skiria tam laiko.

Neverskime vaikų skaityti, jie turi norėti patys. Padėkime jiems išsirinkti knygą pagal jų pomėgius. Knyga – tai kelionė į neregėtas vietas, kurių galbūt niekada neaplankysime, bet vaizduotė mus nukelia ten, kur norime būti. Skaitykime ir svajokime – juk svajonės pildosi!

Agnieška Uscilienė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė