Pasitinkame Tarptautinę vaikų knygos dieną!

Vaikų knygos diena visada šventė, ir ją švęsti galima visą savaitę! Balandžio 1 dieną Rūdiškių bibliotekoje sulaukėme gausaus būrio lankytojų, norinčių paminėti Vaikų knygos dieną bei trokštančių tapti savo bibliotekos skaitytojais.

Mokytojos Danguolės Petkelienės žingeidžius ir smalsius antrokus supažindinome su bibliotekos erdvėmis, parengtomis parodomis, ilgiausiai užtrukome prie parodos, skirtos Tarptautinei vaikų knygų dienai „Knygos padeda neskubėti“. O kaip gi kitaip, juk Vaikų knygos diena šiais metais išskirtinė. Apie jos išskirtinumą pasikalbėjome plačiau, papasakojome apie Knygos dienos tradicijas, apie tai, kad šiais metais teisė nupiešti plakatą bei parašyti kreipimąsi atiteko Lietuvos kūrėjui, vienam žymiausių ir talentingiausių knygų vaikams autorių – Kęstučiui Kasparavičiui. Klausantis rašytojo žinutės viso pasaulio skaitytojams, vaikų akys spindėjo. Buvo smagu girdėti, kad su šio rašytojo kūryba jie jau susipažinę, yra skaitę jo knygų. Po smagaus parodos pristatymo, pasikartojome skaitytojo priesaiką: „Mes, patyrę ir pradedantys keliautojai po Knygų Karalystę, PASIŽADAME, kad mūsų namuose visada bus gerbiamos knygos. Kiekvieną vakarą mes kartu, neskubėdami, tikėdami, rūpestingai atversime naują stebuklų šalies lapą. Sunkius žodžius įveiksime, paslėptas mintis surasime, knygos šilumą pajusime. Paskaitę patylėsime, svajosime, kalbėsime, gerumo ir stebuklo ieškosime. PASIŽADAME!!!“

O tada nuskubėjome į mažųjų erdvę, ten mūsų laukė nuotaikingas edukacinis užsiėmimas „Skaitantis aš“. Žmogeliuko šablonų, žirklių ir pieštukų pagalba kūrėme save, skaitantį savo mėgstamiausią knygą. Tikimės, kad toks knygų pristatymas taps nuotaikinga balandžio 2 dienos tradicija.

Užsiėmimo metu gimęs „Mėgstamiausių knygų debesėlis“ tapo tikra bibliotekos puošmena ir ilgai dar mums primins, kaip smagiai mes paminėjome Tarptautinę vaikų knygos dieną, kuriai tekstą ir plakatą kūrė visų mūsų mėgiamas rašytojas Kęstutis Kasparavičius.

Danguolė Paliulienė,

Trakų VB Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė