Pasaulinės sveikatos dienos paminėjimas Grendavės bibliotekoje

Balandžio 7-ąją Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) mini Pasaulinės sveikatos dieną. Šių metų tema atitinka šūkį „Mano sveikata, mano teisė“, kuris buvo pasirinktas, siekiant ginti kiekvieno žmogaus teisę turėti prieigą prie kokybiškų sveikatos paslaugų, švietimo ir informacijos, taip pat saugaus geriamojo vandens, švaraus oro, geros mitybos, kokybiško būsto, tinkamų darbo ir aplinkos sąlygų, būti laisviems nuo diskriminacijos.

Siekiant paminėti Pasaulinę sveikatos dieną Grendavės biblioteka organizavo sportinę popietę  „Sveiko gyvenimo paslaptis“ drauge su jogos trenere Deimante Prizme. Septynerius metus studijavusi šiuolaikinį šokį ir choreografiją Londone, Deimantė pasidalijo įspūdinga sportine patirtimi, papasakojo apie jogos naudą mūsų sveikatai, paaiškino, kaip turėtume padėti sau, norėdami pagerinti savo sveikatos būklę  ir netgi išvengti kai kurių pasekmių, gręsiančių mūsų tolimesniam gyvenimui. Po įdomaus ir naudingo pasakojimo buvo parodyta nemažai jogos pratimų, kurie gerina laikyseną, judesių koordinaciją, kūno lankstumą ir ištvermę, padeda atrasti ramybę. Popietės dalyviai, padedami jogos trenerės, patys išbandė įvairius pratimus, norėdami pajusti jogos naudą savo organizmui.

Renginio tikslas – atkreipti žmonių dėmesį į sveikos gyvensenos ir emocinės sveikatos svarbą, paaiškinti, kodėl būtina skirti didesnį dėmesį ligų profilaktikai, fiziniam aktyvumui, subalansuotai mitybai, sveikiems įpročiams. Gauta daug  patarimų, kaip išlaikyti ir atkurti harmoniją ne tik su savo kūnu, bet ir mintimis bei emocijomis. Fizinis aktyvumas, sveika mityba, racionalus poilsio ir darbo režimas, žalingų įpročių atsisakymas, sveikos ir saugios aplinkos kūrimas yra būtini veiksniai siekiant stiprinti sveikatą bei gerinti gyvenimo kokybę.

Popietės dalyviai priėmė vieningą sprendimą, kad būti sveikiems ir laimingiems pirmiausiai reikia puoselėti savo sveikatą.

Regina Karpičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Grendavės padalinio vyr. bibliotekininkė