Onuškyje vaikai puošė bibliotekos Kalėdų eglę

Įvairūs šaltiniai teigia, kad Kalėdų eglės istorija siekia XII a., kuomet bažnyčių prieigose prieš Kalėdas vykdavo vaidinimai apie Ievos ir Adomo išvarymą iš Rojaus. Viduramžiais gruodžio 24-ąją liturgijoje būdavo minimi pirmieji tėvai, šitaip pabrėžiant gimtąją nuodėmę.  Laikui bėgant eglės prieš Kalėdas imtos puošti viduje – bažnyčiose, namuose, darbo vietose. Vaidinimai išnyko, tačiau šių ištisus metus žaliuojančių medžių puošimo tradicija liko. Ji primena, kad Jėzaus gimimas teikia viltį sugrįžti į prarastąjį Rojų.

Artėjant gražiausioms metų šventėms, Onuškio bibliotekoje buvo pastatyta eglutė, kurią puošė ne pati bibliotekininkė, o į biblioteką užsukę skaitytojai ir ne tik. Jie patys gamino žaisliukus iš antrinių žaliavų. Gaminti žaisliukus iš antrinių žaliavų pasirinkta ne atsitiktinai, o todėl, jog šiais metais nuo Nacionalinės bibliotekų savaitės mus lydi šūkis – tvari biblioteka.

Didelis būrys Onuškio Donato Malinausko gimnazijos pradinių klasių mokinių sugužėjo į biblioteką ir visi drauge papuošė čia stovinčią eglutę. Artėjant Naujiesiems Triušio metams, vaikai pagamino žaisliukus – triušiukus, burbulus ir nuostabiai panaudojo pušies kankorėžius. Bibliotekoje vaikai taip pat deklamavo eilėraščius apie žiemą, sniego senį, nykštukus, varveklius ir begales kitų, nuostabiai gražių eilėraščių.

Nuoširdžiai dėkoju vaikams bei mokytojoms už šiltą bendradarbiavimą ir, žinoma, pats nuoširdžiausias ačiū Seniūnijos darbuotojams už eglutę, kuri šventėms pasibaigus nebus išmesta, o panaudota, kaip kuras, šildantis namus jaukiais vakarais, skaitant knygą prie spragsinčios židinio liepsnelės. Mielieji, lai šios artėjančios gražiausios metų šventės Jums bus dosnios sveikata, gerais draugais, išsipildžiusiomis svajonėmis ir įgyvendintais darbais.

Jaukių ir gražių artėjančių švenčių.

Inga Gackienė,

Trakų viešosios bibliotekos Onuškio padalinio vyr. bibliotekininkė