Onuškio bibliotekoje smagiai šventėme Pepės gimtadienį!

Trakų viešosios bibliotekos Onuškio filiale vyko Šiaurės šalių literatūros savaitei skirti Šiaurės šalių literatūros skaitymai.

Patys jauniausi skaitytojai – Onuškio darželio vaikai – su auklėtojomis atkeliavo į biblioteką. Būrys didelis, visi netilpome prie stalų, todėl dalis vaikų įsitaisė ant kilimėlių. Bibliotekininkė papasakojo apie Šiaurės šalių literatūros savaitę ir pristatė švedų rašytojos Astridos Lindgren knygą „Pepė Ilgakojinė“. Skaitėme pasakojimą „Pepė švenčia gimimo dieną“.

Pasistatėme kopėčias, ant viršutinės pakopos sėdėjo skaitovas, kad vaikai gerai matytų ir girdėtų. Visi vaikai veržėsi sėsti į skaitovo vietą ir skaityti. Vėliau vaikai piešė dovanėles Pepei. Vieni norėjo dovanoti balionėlius, kiti – saldumynus, dar kiti – gėles. Vaikai paruošė programėlę Pepei. Šoko, dainavo, deklamavo eilėraščius. Nusifotografavome. Buvo Pepės vaišės – džiovinti obuoliai.

Dėkojame Onuškio vaikų darželio auklėtojoms ir auklėtiniams už dalyvavimą Šiaurės šalių literatūros savaitėje, skaitymuose „Auštant“, kurių metu mėgavomės kūriniu „Pepė švenčia gimimo dieną“.

Vlada Valakevičienė

Trakų viešosios bibliotekos Onuškio filialo vyr. bibliotekininkė