Onuškio bibliotekoje popietė „Ons muok žemaitiška rokouties“ – skirta Žemaitijos metams paminėti

Spalio 18 d. Trakų viešosios bibliotekos Onuškio filiale vyko popietė, skirta Žemaitijos metams paminėti. Susitikome su žemaičiu, atlikėju, muzikantu, dainininku, artistu, režisieriumi Vaidu Lengvinu. Jis – tikras žmogus-orkestras. Vaidas padovanojo Onuškio bendruomenei įspūdingą ir nepakartojamą popietę. Bibliotekoje susirinko gausus būrys dalyvių, su seniūne priešakyje, net kėdžių pritrūkome ir bėgome skolintis. Grožėjomės žemaitiška šnekta, spėliojom, ką vienas ar kitas žemaitiškas žodis galėtų reikšti, klausėmės žemaitiškų dainų ir poringių.

V. Lengvinas grojo net keturiais instrumentais: gitara, lūpine armonikėle, dūdele ir armonika, atliko savo kūrybos dainas. Abejingų nebuvo. Visi kartu dainavome, lingavome ir garsiai plojome. Patyrėme daug gražių ir prasmingų emocijų. Popietė virto savotišku kaleidoskopu – prasidėjo Žemaitijos pristatymu ir žemaičių dainomis, nuklydo į romansus, toliau klausėmės smagių vaikiškų dainelių, klaidžiojome dzūkų, aukštaičių melodijose. Pagarbinome giesme Vėlines ir dar viena giesmė buvo skirta Švč. Mergelei Marijai – Lietuvos globėjai. Ilgai plojome ir nepaleidome Vaido.

Dėkojome V. Lengvinui už nuostabią popietę, už šiltas emocijas ir kūrybiškumą, atsidėkodami padovanojome suvenyrą su Onuškio simbolika, o jis padovanojo Onuškio bibliotekai savo kompaktų. Vaišinomės saldumynais, vaisiais, kava, žolelių arbata ir atneštomis vaišėmis.

Dėkojame Trakų rajono savivaldybei už renginio finansavimą. Džiaugiamės, kad savivaldybė skiria daug dėmesio kaimo bibliotekoms.

Vlada Valakevičienė

Trakų viešosios bibliotekos Onuškio filialo vyr. bibliotekininkė