Onuškio bibliotekoje eksponuojama Jelenos Andrulionienės mandalų paroda

Visi darbai atlikti naudojant taškavimo techniką. Juos visus jungia mandalos stilistika, subtilūs spalvų deriniai ir nepriekaištinga atlikimo technika.

Pats žodis mandala sanskrito kalboje reiškia ratą su centru. Tai mikro ir makro kosmoso simbolinis piešinys. Įvairiausi šaltiniai teigia, kad mandala yra visos kūrinijos statybinis brėžinys ir jis atsispindi viskame beribe formų įvairove – nuo apvalios saulės, akies vyzdžio, ląstelės branduolio, voratinklio ir kiekvienos gėlės žiedo simetrijos, obuolio ar apelsino pjūvio iki snaigės simetrijos. Mandala – tai nuo centro simetriškas, dažniausiai apskritimo formos piešinys.

Jelenos darbuose kaip tik ir pavaizduota saulė, žibuoklė, žiemos vaizdas. Širdžiai miela, kad bibliotekoje galime eksponuoti vietinių žmonių darbus, kuriuose atsiskleidžia neįtikėtini talentai. Net neabejoju, jog nesuklysiu pasakydama, kad Onuškio miestelis ir jo apylinkės turtingos talentingais žmonėmis. Gyvai darbai atrodo dar įspūdingiau nei virtualioje erdvėje, todėl visų, mėgstančių meną ir grožį laukiame Onuškio bibliotekoje.

Paroda veiks visą rugsėjo mėnesį.

Iki malonaus susitikimo.

Inga Gackienė,

Trakų viešosios bibliotekos Onuškio filialo vyr. bibliotekininkė