Nuo sausio 24 d. Rūdiškių bibliotekoje – G. Vaisėtaitės paroda „Kūryba... Ištvermė...Grožis...“

Nuo sausio 24 dienos Rūdiškių miesto biblioteka kviečia aplankyti parodą „Kūryba... Ištvermė... Grožis...“. Parodoje eksponuojami rūdiškietės Gretos Vaisėtaitės darbai. Tai jau antra jaunosios menininkės paroda atkeliavusi į mūsų biblioteką.

Gretos Vaisėtaitės darbų ciklas skirtas Adai Grincevičiūtei, šokančiai baletą 12 metų.

Mata Hari yra pasakiusi „Šokis – tai poema, o kiekvienas jo judesys – žodis“. Baletas – tai kūno menas. Jame atsiskleidžia viskas... Jausmas, pasakojama istorija, kurioje nėra žodžių, juos pakeičia įvairūs judesiai, mimika ir muzika. Kūno plastika, choreografija atskleidžia šokėjo jausmus, išgyvenimus bei patyrimus. Visa tarsi susijungia į vieną ir tampa vientisa derme, kuri užburia kiekvieną ir įtraukia į save. Tai ne monotonija, tai – aistra ir atsidavimas. Baletas – kiekvieno šokio pagrindas. Jame netrūksta nieko. Tai šokis, turintis griežtas taisykles. Baletas perkelia žiūrovus į kitą dimensiją, leidžia prisiliesti prie pat meno šerdies... Žiūrovas patiria akimirkos grožį, estetiką bei eleganciją. Baletas – tai šviesa, tyrumas ir trapumas.

Tad nuo sausio 24 d. iki kovo 1 d. Rūdiškių miesto biblioteka kviečia apsilankyti parodoje „Kūryba...Ištvermė...Grožis...“.

Laima Franckevičienė,

Trakų viešosios bibliotekos