Naujai atsidariusi Rūdiškių biblioteka pakvietė į pirmąjį renginį

Naujai atsidariusi Rūdiškių biblioteka pakvietė į pirmąjį renginį

Bibliotekos – tai šviesos ir žmonių traukos židiniai. Balandžio 3 dieną Rūdiškių mieste atsidarė nauja moderni biblioteka. Tai, pirmiausia, dovana kiekvienam mūsų miesto bendruomenės žmogui, didelis žingsnis norint pritraukti ir vyresnio amžiaus, ir jaunuosius skaitytojus. Ši diena ilgai laukta. Dabar skaitytojai turės erdvias, šviesias ir modernias patalpas, kurios leis pasiūlyti dar platesnį knygų bei įvairių veiklų pasirinkimą. Taip jau sutapo, kad bibliotekai šiemet sukanka 70 metų, tad mums tai dviguba šventė.

Balandžio 6 dieną Rūdiškių bibliotekoje įvyko ir pirmasis renginys apie gamtos ir aplinkos puoselėjimą bei saugojimą, skirtas paminėti Pasaulinei Žemės dienai. Tai ne tik šventė, bet ir galimybė pasikalbėti apie savo namus – Žemės planetą, pamąstyti, ar vyksta dialogas tarp Žemės ir žmonijos.

Paskaitą vedė Zigmantas Butvilas – Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos, Trakų rajono agentūros vedėjas. Aplinkosaugininkas į Rūdiškių biblioteką susirinkusiems moksleiviams pasakojo apie agentūros vykdomas funkcijas – ši tarnyba gauna daug pranešimų dėl atliekų deginimo, brakonieriavimo, neleidžiamos žvejybos, sužeistų gyvūnų ar kitokios aplinkai daromos žalos. Z. Butvilas akcentavo, kad dėl pastebėtų pažeidimų ar daromos žalos aplinkai piliečiai gali bet kuriuo metu (ir poilsio, ir švenčių dienomis) kreiptis į aplinkos apsaugos departamento darbuotojus. Kiekvienas pranešimas yra svarbus, nes padeda prisidėti prie Žemės tausojimo.

Žemė – gyvas organizmas. Tą žinome kiekvienas. Žemė – šventa. Žemė mus ugdo, maitina, suteikia gyvybę. Žemė ypač brangi lietuviui, kuris per amžius prie jos buvo prisirišęs bene labiau už kitų tautų žmones. Dėl savo žemės kovojome šimtmečius ir esame laimingi, kad ją vėl turime. Tačiau dažnai jai „atsidėkojame“ teršdami ir visaip niokodami, net nesusimąstydami apie padarinius.

Jau 1824 m. pradėta kalbėti apie Žemės neatsparumą žmogaus daromai žalai. Todėl mes konkrečiais darbais turime prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Tą galime atlikti kiekvienas savo kieme, namų aplinkoje, darbo vietoje. Mūsų maži ir, atrodytų, nežymūs darbai – popieriaus ir elektros taupymas, langų ir durų sandarumas, vandens čiaupų sutvarkymas – padeda tausoti medienos išteklius ir elektrą, šilumą ir vandenį, kuriems pagaminti ar išgauti reikia daug energijos, o jai pagaminti naudojami riboti ir nuolat senkantys Žemės ištekliai.

Paskaitos metu vykusi diskusija parodė, kad jaunimas yra neabejingas šių dienų problemoms. Mes, bibliotekos darbuotojos, matėme kiekvieno jaunuolio optimizmą, iniciatyvą ir domėjimąsi pokalbio tema. Visi supratome, kad turėsime tokią Žemę, kokią patys sukursime. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi. Kiekvieną dieną.

 

Artimiausi renginiai Rūdiškių bibliotekoje:

Iki 2017 m. gegužės 31 d. bibliotekoje veikia Luanos Masienės socialinių fotografijų ciklo paroda „Kas mus jungia“.

2017 m. balandžio 25 d. 11 val. Paskaita mergaitėms „Rūpestinga rožinė karta“. Paskaitą skaitys Raminta Dudienė – socialinės žiniasklaidos rinkodaros specialistė.

2017 m. balandžio 27 d. 11 val. Susitikimas su rašytoja Rebeka Una – knygos pristatymas „Aš esu Tomas, seklys“.

Kviečiame dalyvauti!

Laima Franckevičienė, Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialo vedėja.

Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Interaktyvi biblioteka
Vilnijos vartai
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
Eklasika