Mokymai „Apie sveikatą ir knygas“

Kovo 21 d. į Rūdiškių biblioteką atvyko ELVIS autobusas, keliaujantis po įvairius Lietuvos miestus ir kaimelius.

ELVIS (Elektroninių leidinių valdymo informacinė sistema) – tai virtuali biblioteka, skirta žmonėms, negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto.

ELVIS biblioteka aptarnauja žmones, kuriems rega silpsta dėl ligos ar amžiaus, taip pat vaikus ir suaugusiuosius, turinčius skaitymo sutrikimą (disleksiją), silpnaregius ir neregius, vaikus, turinčius raidos sutrikimą ir kt.

Lietuvos audiosensorinės bibliotekos darbuotojos Diana ir Dalia susirinkusiesiems pristatė virtualią garsinių knygų platformą ELVIS. Jos fonduose saugoma tūkstančiai pavadinimų populiarių įgarsintų knygų (tarp jų – ir įgarsinti leidiniai, skirti vaikams) ir žurnalų, filmų su garsiniu vaizdavimu, skaitmeninių knygų (PDF DAISY, EPUB formatais), taip pat skaitmeninių brailio leidinių, garso spektaklių.

Leidinius parsisiųsti ir klausyti galima tik tuomet, jei žmogus negali skaityti įprastai. Todėl reikalinga tai patvirtinanti pažyma – oficialus dokumentas, kuriame nurodyta asmens sveikatos būklė ar įrašyta priežastis, dėl kurios asmuo negali skaityti įprastai.

,,ELVIS naudotis paprasta. Reikia tik užsiregistruoti interneto svetainėje elvislab.lt, išsirinkti knygą ir paspausti ,,klausytis“. Galima ir parsisiųsti garsines knygas į turimą įrenginį ir klausytis ten, kur patogu. Vienu paspaudimu galime klausyti detektyvą ar romaną namuose, gamtoje, keliaujant“, – sako Diana.

Dėkojame Lietuvos audiosensorinės bibliotekos darbuotojoms už suteiktas žinias, informaciją, kuri galbūt padės ne vienam Rūdiškių seniūnijos gyventojui.

Jei negalite skaityti įprastai, skambinkite tel. +370 667 80 541 arba susisiekite el. p. info@elvislab.lt, arba kreipkitės į Rūdiškių biblioteką.

Laima Franckevičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių padalinio vedėja