Mes esame biblioteka!

Mes esame biblioteka!

17-oji Nacionalinė bibliotekų savaitė, skelbusi: „Tu esi biblioteka. Tu gali ją keisti. Kurkime biblioteką kartu“, baigėsi. Rūdiškių bibliotekoje ji buvo aktyvi ir įsimintina.

Balandžio 25 dieną bibliotekoje pasklido #rožinis virusas, kurį pasėjo Gentle day atstovė Simona Liutkevčiūtė. Simona skaitė aktualią paskaitą lytinio brendimo klausimais mergaitėms. Paskaita labai reikalinga, įdomi, aktuali ir visai nenuobodi. Anksčiau ar vėliau ateina pokyčių amžius, kai prasideda lytinė branda, todėl reikia būti pasiruošusioms, kad suprastume, KAS vyksta, KODĖL tai vyksta ir KIEK tai truks. Informuoti, šviesti, rekomenduoti – to ir siekia Gentle Day projektas mergaitėms „Rūpestinga Rožinė Karta“. Mes, darbuotojos, džiaugiamės galėjusios prisijungti prie šios gražios iniciatyvos ir tikimės, kad išgirsta informacija mergaitėms pravers.

Balandžio 27 dieną bibliotekoje lankėsi Rebeka Una, save pristatanti, kaip vaikų ir paauglių rašytoją, kūrėją, keliautoją, anglų kalbos mokytoją, draugę, mamą, seserį ir veganę. „Gyvenu, žaidžiu, stebiu, mąstau, UŽRAŠAU...“ – sako ji.

Kartu su savo šeimos trupe – seneliu, ilgamečiu Kauno Nacionalinio dramos teatro aktoriumi Antanu Kurkliečiu bei sūnumi Pijumi autorė pristatė ketvirtąją savo knygą – „ Aš esu Tomas, seklys“. 2016 metais išleista labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ 13 tūkstančių egzempliorių tiražu, knyga pasklido po bibliotekas, vaikų namus ir ligonines. Tai knyga apie tuos laikus, kai dar nebuvo nei planšečių, nei kompiuterių, ir net spalvoti televizoriai buvo prabanga.

Prieš įvykstant susitikimui vaikai buvo paprašyti atlikti namų užduotį – paklausinėti tėvų ir senelių, kaip šie linksminosi be kompiuterių bei pasvarstyti, ką darytų, jei iš jų gyvenimo televizoriai ir telefonai dingtų savaitei ar net mėnesiui. Susidomėję klausėmės vaikų pasakojimų. Tėvų ir senelių gyvenimas jiems atrodė pilkas ir nuobodus. Bet juk nebuvo jis nuobodus, veikti to meto vaikams vasarą tikrai buvo ką – strėlių mūšiai, spektakliai po atviru dangumi, išvykos į mišką, pasiplaukiojimai vandens dviračiu, uogavimas, vaikščiojimas ant kojūkų ar tiesiog... nuotykių ieškojimas. O taip pat bandymas dirbti sekliais, nes sekliais dirbti geriausia – jie nuveikia daug įdomių dalykų. Susitikime vaikai sužinojo, kad anksčiau buvo tik dvi kramtomos gumos rūšys, kad buvo tokia gazirofkė, kodėl naktį miške drąsa išgaruoja, kaip atskirti Seklį Morką nuo tikro seklio, kaip daryti staigmenas su mėlynėmis, ką daryti vandens dviračiui užstrigus vidury ežero ir daugybę kitų smagių dalykų.

   

Autorė į knygą sudėjo visus savo tarybinės vaikystės nuotykius, norėdama parodyti dabartiniams vaikams, kad vaikystė visada yra nuostabi ir be kompiuterių tikrai galima gyventi. Vaikai draugauja, pykstasi, kariauja ir taikosi, o svarbiausia, nenustoja žaisti! Kaip anuomet, taip  ir dabar.

Renginiui pasibaigus, rašytoja dovanojo po savo knygą su autografu kiekvienam vaikui, o tų, kurie susidomėjo seklio profesija, laukė bibliotekininkių apipavidalinta paroda „Seklių pasaulyje“.

Dėkojame visiems prisidėjusiems ir dalyvavusiems bibliotekų savaitės renginiuose. Ypač bibliotekos globėjui Sergejui Vorobjovui už suteiktą materialinę paramą. 17-oji Nacionalinė bibliotekų savaitė baigėsi, o biblioteka ir toliau lieka atvira savo lankytojams, tad laukiame Jūsų!

Danguolė Paliulienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė

Interaktyvus Lentvaris QR
Justino Marcinkevičiaus kelias
Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Interaktyvi biblioteka
ManoTapyba.lt
Atrasti iš naujo
Vilnijos vartai
„Knygų startas“
Kika
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
epaveldas.lt