Mes esame biblioteka!

Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus mažieji lankytojai  Nacionalinės bibliotekų savaitės metu keliavo po margą knygų pasaulį.

Dalyvavo edukacinėje veikloje „Pasigamink knygelę“, mankštino galveles literatūriniame protmūšyje, kuriame susikovė trys komandos: „Detektyvės“, „Raudonkepuraitė kitaip“ ir „Kompiuteristai“. Prieš prasidedant kovai vaikai pavartė knygas, iš kurių ir buvo sudaryti klausimai. Po keturių turnyrų, kuriuos sudarė po 10 klausimų, pergalę iškovojo komanda „Raudonkepuraitė kitaip“ surinkusi 34 balus.

Kur buvę, kur nebuvę ketvirtadienį į biblioteką atgužėjo Trakų pradinės mokyklos 1 b klasės mokiniai su mokytoja Audrone Pavilavičiene. Vaikai baigę pirmą klasę jau moka skaityti, tad galės lankytis vaikų bibliotekoje ir vasaros atostogų metu, kai mokyklos biblioteka būna uždaryta.  Kad įsitikintumę, jog vaikai tikrai skaito ir žino knygų pavadinimus, sudarėme dvi komandas, kurios turėjo surasti ir sudaryti knygos pavadinimą. Vaikams puikiai sekėsi ir taip susijungė „Kvailos istorijos“, „Čipolino nuotykiai“, „Merė popins“ ir kt.

Susitikimo metu pristatytos bibliotekos veiklos, apžiūrėtos erdvės, susipažinta su paroda „Kaip keitėsi knyga“, dalyvauta edukaciniame užsiėmime  „Knygutė žinutė“. Susipažinę su bibliotekos taisyklėmis vaikai išeidami žadėjo atskubėti su tėveliais ir tapti bibliotekos skaitytojais.

Bibliotekos mažieji lankytojai turėjo galimybę išsakyti pageidavimus rašydami anonimiškus atsiliepimus. Keletas skaitytojų atsiliepimų: „Manau , kad čia man labai patinka, yra nemažai knygų, stalo žaidimų. Kai šventės, visuomet pasipuošiat“, „Per mažai kompų, bet taip viskas normaliai“, „Būtų gerai, kad būtų aparatas skirtas kavai“.

Štai taip linksmai, su daugybe veiklų atšventėme Nacionalinę bibliotekų savaitę.

Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus informacija