Menas – arčiau žmogaus

Menas – arčiau žmogaus

Jau antrus metus iš eilės rugsėjo mėnesį lentvariečius džiugina Trakų viešosios bibliotekos tęstinio projekto – meno degustacijų ciklo „TRIO: dailė+muzika+poezija“ renginys. Jame dalyvavo aktorė Donata Kielaitė-Valančauskienė (muzika, poezija) ir AP galerijos galerininkė Vilma Jankienė su komanda.

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė  ir projekto vadovė Irena Jocienė svečiams pristatė, kas yra meno degustacija. Degustacija unikali tuo, kad šis menas yra daugialypis. Skambant muzikai, renginio dalyviai mėgavosi kūryba, grožėjosi paveikslais. Šis projektas – tai galimybė vieno renginio metu susipažinti net su dešimčia autorių (M. Meškėla, A. Andziulytė, G. Purlytė, S. Martinėlis, I.Skauronė, O.Judakova, N. Žukauskaitė, D. Mažeikytė, N. Petrauskas, Dita Lūse (Latvija) ir dvidešimčia darbų, kuriuos mums atvežė ir pristatė AP galerija. Vilma Jankienė su asistente eksponavo po du darbus, kuriuos trumpai pakomentuodavo ir pakeisdavo kitais. Galerininkė išsamiau papasakojo ne tik apie meno kūrinius, bet ir apie darbų autorius, o šioje degustacijoje tai buvo ne tik dailininkai, bet ir juvelyras, brokeris, dėstytoja. Viešnia iš Latvijos – Dita Lūse – su savo darbais Lietuvoje vieši ne pirmus metus. Darbai buvo skirtingos tematikos ir atlikimo technikos – tapymas, raižymas, dažų sluoksniavimas, grafika. Paveiksluose vyravo įvairi ir plati spalvų gama. Renginio svečiai turėjo galimybę prieiti ir iš arti apžiūrėti paveikslo potėpio liniją, dažų sluoksniavimą, nufotografuodavo, klausdavo ir diskutuodavo apie jiems patikusį meno kūrinį, jo vertę.

Šį kartą mūsų klausą džiugino dainuojamoji poezija ir atlikėja Donata Kielaitė-Valančauskienė. Ji atliko patikusių poetų, tame tarpe ir Vainiaus Bako, eiles, pritaikydama savo muziką. Meno kūrinių pristatymą keitė užburianti muzika, kuri susiliejo su poezija.

Meno mylėtojai turėjo galimybę susipažinti ir degustuoti meną, pajusti trijų meno sričių galią ir pasinerti į dailę, muziką, poeziją...

 

Rūta Minkevičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario padalinio vyr. bibliotekininkė

Interaktyvus Lentvaris QR
Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Interaktyvi biblioteka
Vilnijos vartai
Atrasti iš naujo
„Knygų startas“
Kika
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
epaveldas.lt