Mažųjų skaitovų konkursas „Po gimtinės stogu“

Saulėtą balandžio 4-osios rytą į Rūdiškių miesto biblioteką susirinko šventiškai pasipuošę Rūdiškių vaikų lopšelio-darželio „Pasaka“ vaikai su priešmokyklinio ugdymo pedagoge Aldona Stalmačionokiene ir auklėtojomis Laura Abaravičiene, Ingrida Karčiauskaite. Bibliotekoje vyko mažųjų skaitovų konkursas „Po gimtinės stogu“ II etapas, kuriame dalyvavo vaikai nuo 3 iki 7 metų.

Konkurso dalyvių raiškųjį skaitymą vertino komisija: Rūdiškių vaikų lopšelio-darželio „Pasaka“ direktorė Diana Šeštokienė, Rūdiškių vaikų lopšelio-darželio direktoriaus pavaduotoja Vilma Vilkancienė, darželio muzikos mokytoja Gražina Kerienė, Rūdiškių bibliotekos vedėja Laima Franckevičienė, vyr. bibliotekininkė Danguolė Paliulienė ir Rūdiškių kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Joana Giedraitytė.

Kiekvienas skaitovas deklamavo eilėraščius raiškiai, su meile. Vaikai, kaip išmanydami, stengėsi perteikti kūrinio nuotaiką, o mes jiems negailėjome aplodismentų. Laimėtojai buvo visi, eilėraščiai vaikų lūpomis skambėjo labai nuoširdžiai. Nepaprastai sunki užduotis teko komisijai, tačiau konkursas turi savo taisykles, todėl reikėjo apsispręsti ir išrinkti nugalėtojus.

Vertinimo komisija vienbalsiai nutarė, jog skaitovų konkurso „Po gimtinės stogu“ laureatais tapo: 3–4 metų skaitovų tarpe išrinkta Veronika Zelenkova iš „Nykštukų“ grupės, kuri deklamavo Z. Gaižauskaitės eilėraštį „Voveraitė“, 4–5 metų skaitovų tarpe išrinktas Airidas Kazlauskas, „Gandriukų“ grupės auklėtinis, deklamavęs Munės Gėlės eilėraštį „Mažasis raitelis“ ir vyresniųjų 5–7 metų priešmokyklinės „Boružėlės“ grupės auklėtinė Severija Orlovskytė, deklamavusi L. Degėsio eilėraštį „Čia mūsų namai“.

Laimėtojai važiuos į rajoninį konkursą, linkime jiems sėkmės! Dėkojame vaikučiams bei jų auklėtojoms. Visi konkurso dalyviai dovanų gavo po knygutę.

Šis konkursas – meilės gimtajam žodžiui, gimtai kalbai pavyzdys.

Laima Franckevičienė,

Trakų viešosios bibliotekos