Lietuvos pašto dienos paminėjimas Onuškio bibliotekoje

Lapkričio 16 d. paminėjome Lietuvos pašto dieną – susitikome su Onuškio pašto darbuotojais, pasidomėjome Lietuvos pašto istorija.

Pasidomėję rašytiniais šaltiniais išsiaiškinome, kad Lietuvos pašto įkūrimo data laikoma 1918 m. lapkričio 16 d., kai Lietuvos Vyriausybė paskyrė pirmąjį Pašto valdybos direktorių. Juo tapo inžinierius Benediktas Tomaševičius. Buvo organizuotas Lietuvos pašto tinklas, atidaryti pašto skyriai apskrities miestuose. Lietuvos pašto personalą sudarė 3 grupės: Didžiosios Lietuvos pašto personalas (dirbo 2 300 tarnautojų); Mažosios Lietuvos pašto personalas (645 tarnautojai); Vilniaus krašto personalas (1 280 tarnautojų).

Apie šių dienų pašto darbą papasakojo Onuškio pašto viršininkė Sonata Okunevičienė. Nusifotografavome prie kraštiečio Juozo Lebednyko skulptūros „Paukštis“, kuris asocijuojasi su pašto balandžiu.

Visi laukiame laiškininko su spauda, laišku ar siuntinuku. Dėkojame Lietuvos pašto darbuotojams už jų prasmingą darbą.

Vlada Valakevičienė

Trakų viešosios bibliotekos Onuškio filialo vyr. bibliotekininkė