Lentvario bibliotekoje paminėta Tarptautinė vaikų knygos diena

Balandžio 2-ąją minima Tarptautinė vaikų knygos diena. Šiais metais oficialus šventės rėmėjas – IBBY Japonijos skyrius, o raktinis žodis – ,,vaizduotė“.

Pasitelkę vaizduotę ir Renatos Bee knygos „Spalvų namelis“ istorijos motyvą, priešmokyklinukams parengėme spalvingą ir žaismingą edukaciją „Spalvų ir skaičių draugystė“.

Atvelykio savaitę į užsiėmimą atkeliavo Lentvario lopšelio-darželio „Šilas“ „Skruzdėliukų“ grupės ugdytiniai su priešmokyklinio ugdymo mokytoja Irena Kraičinska ir mokytojo padėjėja Algimanta Rupliene. Susipažindami su edukacijos dalyviais, sužinojome vieni kitų vardus ir labiausiai patinkančią spalvą. Pasiūlėme vaikams kartu paskaityti istoriją apie tai, kur gyvena spalvos. Mažieji nekantravo ją išgirsti, jiems buvo įdomu, kas gi neįprasto nutiko stebuklingame spalvų namelyje.  Istorijos klausytis teko labai įdėmiai, nes perskaičius dalyviams priskirtos spalvos pavadinimą reikėjo šoktelti iš vietos ir greitai atsistoti. Tokiu būdu klausymasis nebuvo toks jau nuobodus procesas.

Išklausę istoriją, nusprendėme patys patirti tai, ką girdėjome, ir atlikti spalvų maišymo eksperimentą. Norėjome įsitikinti, ar tai, ką rašytoja Renata Bee aprašė knygoje, yra tikra tiesa. Liedami akvarelės spalvas, vaikai įsitikino, kad sumaišius geltoną su mėlyna gauname žalią spalvą, mėlyną su raudona – violetinę, o geltoną su raudona – oranžinę. Mažieji negalėjo nuslėpti tokio atradimo džiaugsmo.

Po veiklos, kuri pareikalavo kantrybės ir susikaupimo, žaidėme azartišką skaičių ir spalvų žaidimą. Pabirus spalvotiems kubeliams ant grindų darželinukai lenktyniavo, kas greičiau suras garsiai įvardytą skaičių ir spalvą. Smagu buvo žaisti ir linksmą komandinį žaidimą. Edukatoriui parodžius kortelę su spalvotų piešinėlių eile, pagal kortelės spalvų seką reikėjo greitai sudėti 5 spalvų puodelių bokštelį ir mikliai paskambinti skambučiu. Emocijos liejosi per kraštus!

Išgirsta istorija iš Renatos Bee knygelės „Spalvų namelis“ padėjo vaikams, pasitelkus vaizduotę, nusikelti į spalvų gyvenimo kasdienybę. Istorija įkvėpė kitoms linksmoms veikloms ir žaidimams.

Pasak iškilios japonų rašytojos Eiko Kadono, skaitydami knygas atveriame duris į kitą pasaulį, o perskaitę knygą pamatome pasaulį iš naujo. Edukacijos metu su vaikais, pasitelkus vaizduotę, atvėrėme duris į spalvų ir skaičių pasaulį, pabandėme patys kurti spalvas ir taip galėjome pratęsti istoriją. Kviečiame išlaisvinti vaizduotę ne tik skaitant knygas, bet ir toliau kurti istoriją, žaisti.

Jurgita Makaravičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialo vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė