Keramikos darbų paroda „Pingviniškai“

Lentvario miesto biblioteka jau ne vienerius metus bendradarbiauja su menininke, keramike Vida Juškaite. 1988–1995 m. ji studijavo Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės institute, kur baigė keramikos specialybę. Nuo 2012 m. Vida– Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Keramikė yra surengusi keturias personalines parodas, dalyvauja grupinėse parodose, simpoziumuose, pleneruose, kūrybinėse dirbtuvėse Lietuvoje ir užsienyje. Šiuo metu Vida Juškaitė dirba mokytoja Trakų Vokės gimnazijoje bei veda neformalaus vaikų švietimo keramikos būrelį. Visada stengiasi, kad vaikų darbus išvystų kuo platesnė auditorija; kad mažieji ir tėveliai bei bibliotekos lankytojai pasidžiaugtų darbais ir tuo pačiu paskatintus kitus veikti.

„Pakviečiau jaunuosius keramikus leistis į kelionę ir aplankyti šalčiausią, labiausiai vėjuotą, sausiausią, nuošaliausią ir mažiausiai ištyrinėtą žemyną – Antarktidą kartu su Kęstučiu Kasparavičiumi – garsiu grafiku, vaikų rašytoju, kurio trumpa istorija apie tris pingvinus ir jų nuotykius iš knygelės ,,Apie gyvūnus. Trumpos istorijos“ įkvėpė sukurti keramikos darbus parodai ,,Pingviniškai“. Trečios ir ketvirtos klasės mokiniai lipdė juodai baltus pingvinus ir pingvinukus, o antros klasės moksleiviai pingvinams nulipdė spalvingų veltinių, kad kojelės ant ledo nešaltų. Taip istorija iš knygelės su iliustracija tapo keramikos paroda, kurią galite pamatyti Lentvario miesto bibliotekos tarp vaikų literatūros knygų.

Šią parodą kūrė Vilniaus Trakų Vokės gimnazijos antros, trečios ir ketvirtos klasės nuostabūs jaunieji menininkai, kurių akys žiba, kurie yra kupini entuziazmo, fantazijos ir išmonės: Gabija, Deividas, Milana, Adriana, Yeva, Elita, Elena, Meida, Asta, Deimantė, Milė, Rojus, Neidas, Vakarė, Milėja, Henrikas, Eimantas, Girstė, Ema, Danielė, Smiltė, Ugnė, Simona, Greta, Rašelė, Ūla, Kotryna, Polina, Orinta, Adelė, Olivija, Milda, Urtė, Martynas, Nikita, Nora, Jonas, Evita, Leila, Elzė, Ieva, Aušrinė, Deimantė, Sandra, Viltė, Emanuela, Ariana, Emilis, Martynas“, – pasakojo Vilniaus Trakų Vokės gimnazijos keramikos mokytoja Vida Juškaitė.

Paroda veiks iki kovo 1 d.

Dalia Bagdžiuvienė,

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario padalinio vedėja